Do Barcelony sa vracia francúzska ikona: Bývalý obranca bude pôsobiť v štruktúrach klubu

Éric Abidal
Éric Abidal

BARCELONA - Bývalý francúzsky futbalista Éric Abidal sa stal oficiálnym ambasádorom FC Barcelona. Vicemajster sveta z roku 2006 sa tak vracia do klubu, v ktorého drese získal ako hráč v rokoch 2007-2013 pätnásť veľkých trofejí.

Abidal v úlohe ambasádora "Barcy" doplnil klubové legendy Ronaldinha či Rivalda. Za katalánsky veľkoklub odohral takmer 200 zápasov, najpamätnejší vo finále Ligy majstrov v roku 2011. Francúzsky obranca vtedy vynechal väčšinu sezóny po tom, čo mu diagnostikovali rakovinu pečene, ale dokázal sa na záverečný zápas sezóny vrátiť a pomohol vo Wembley k triumfu nad Manchestrom United. Neskôr sa však jeho zdravotný stav natoľko zhoršil, že musel podstúpiť transplantáciu pečene. 

V roku 2013 sa Abidal s Barcelonou rozlúčil nie príliš v dobrom, po prestupe do AS Monaco sa posťažoval na to, ako sa k nemu vtedajšie vedenie klubu po návrate po transplantácii správalo. V decembri 2014 ukončil vo veku 35 rokov v drese Olympiakosu Pireus kariéru. Jeho vzťahy s Barcelonou sa začali postupne zlepšovať. V budúcnosti by chcel reprezentovať FCB pri rôznych ceremóniach a ďalších oficiálnych akciách. Informovala o tom stanica ESPN.


Tagy: FC Barcelona Abidal

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
fcbarcelona.com

DISKUSIA