VIDEO Pozzovivo triumfoval v pretekoch Okolo Švajčiarska: Sagan zvolil takúto taktiku

Peter Sagan
Peter Sagan

LA PUNT-CHAMUES - Víťazom 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Švajčiarska sa stal Talian Domenico Pozzovivo z tímu AG2R La Mondiale. Štvrtková 166,7 km dlhá etapa mala horský charakter a viedla z Locarna do La Punt-Chamues-ch. Talian v nej výborne zvládol záver, v zjazde do cieľa sa dostal do úniku a úspešne odrazil aj útoky súperov.

Ešte pred etapou odstúpil z pretekov pre únavu víťaz Giro d'Italia Holanďan Tom Dumoulin. Hneď od úvodu sa odpútala od pelotónu skupinka jedenástich cyklistov, ich náskok sa postupne dostal cez hranicu dvoch minút. Na konci pelotónu sa držal Peter Sagan, ten mal však hlavne na starosti pomoc tímovým kolegom a šetrenie síl na sobotňajšiu etapu, v ktorej bude patriť k favoritom na triumf.

Dôležité okamihy prišli v stúpaní na kopec Albulapass, na čele sa začalo tempo zrýchľovať. Najskôr sa odpútala trojica Michael Woods, Jan Bakelants a Simone Petilli, ale s prvým menovaným nedokázal držať krok nik. K útokom prišlo aj v pelotóne, kde sa bojovalo o post lídra celkového poradia. S pribúdajúcimi kilometrami sa pole pretekárov rozdelilo na viacero menších skupiniek.

Na Albulapass vystúpil prvý Woods, ale za sebou mal už Pozzoviva. Člen tímu AG2R La Mondiale zvládol bravúrne zjazd do cieľa, kde sa napokon tešil zo svojho prvého etapového triumfu na pretekoch Okolo Švajčiarska. 

Pozzovivo sa napokon obliekol aj do žltého dresu pre lídra celkového poradia, kde má však rovnaký čas ako jeho krajan Damiano Caruso z BMC. O jeho posune na čelo rozhodol čas z úvodného prológu. "Je to veľmi dôležité víťazstvo. Prvé veľké preteky po Gire, ide o veľké zadosťučinenie pre celý tím. Na takýto triumf som čakal, pretože mám za sebou dobrú sériu pretekov. Giro bolo náročné, ale aj po ňom som zostal v dobrej kondícii. Bol to náročný deň s množstvom stúpaní, ale som nesmierne rád, že som ho zakončil víťazne," uviedol v cieli Pozzovivo.  


Tagy: Peter Sagan Domenico Pozzovivo Michael Woods

Zdroj:
TASR
Foto:
facebook Peter Sagan

DISKUSIA