Kapitán vystrašil celý tím: Hapal vysvetlil kľúčové striedanie a nevylúčil zmeny!

Pavel HapalPavel Hapal Zdroj: TASR

LUBLIN - Adam Zreľák absolvoval sobotný tréning slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov v Lubline.

Potvrdili sa tak slová trénera Pavla Hapala z tlačovej konferencie po víťazstve 2:1 nad domácim Poľskom v A-skupine majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie, že kapitán tímu by mal byť v poriadku.

Zreľák hral v piatok do 73. minúty, keď ho na hrote útoku nahradil Pavol Šafranko, ten o päť minút neskôr strelil rozhodujúci gól. Krátko pred svojím striedaním podstúpil tvrdý osobný súboj, ktorý si vyžiadal ošetrenie za postrannou čiarou. Tento moment vyvolal obavy, keďže hráč českého Jablonca mal za sebou nedávne zranenie, pre ktoré hrozilo, že šampionát ani nestihne.

Hapal vysvetlil, že výmena útočníkov bola plánovaná. Do nasledujúceho stretnutia s Anglickom (v pondelok 19. júna o 18.00 h v Kielcoch) však nevylúčil zmeny v zostave. "Najprv musíme zhodnotiť, ako na tom sme zo zdravotnej stránky. Je možné, že na ďalší zápas dôjde k nejakej zmene, z taktického dôvodu vzhľadom na súpera. Vieme, akou hrou sa prezentujú Angličania," uviedol český kouč.

Viac o téme: Pavel Hapal Adam Zreľák