Ronaldo vyzdvihol svojho krajana: Keď ho vidím, o budúcnosť portugalského futbalu sa neobávam

Talentovaný André Silva
Talentovaný André Silva

KAZAŇ - Pre portugalského futbalového reprezentanta Andrého Silvu bude Pohár konfederácii (17. - 2. júla) premiérovým veľkým turnajom. Dvadsaťjedenročný útočník sa teší najmä zo spolupráce s najväčšou hviezdou krajiny - Cristianom Ronaldom.

Spomenuté duo si na ihrisku rozumie. André Silva je súčasťou "Seleccaa das Quinas" od septembra minulého roka a odkedy nastupuje v útoku vedľa najlepšieho svetového futbalistu, táto dvojica zaťažila kontá súperov dovedna 18 gólmi.

"Hrať s Ronaldom je splnený sen. Vždy som si predstavoval, že si s ním zahrám, som šťastný," povedal André Silva pred zápasom s Mexikom v ruskej Kazani (v nedeľu od 17.00 h SELČ).

Čerstvá posila AC Miláno (FC Porto za neho zinkasovalo 40 miliónov eur, pozn.) zároveň vyzdvihla Ronaldov prínos pre jeho výkonnostný rast. "Rozpráva sa so mnou a dáva mi užitočné rady. On zarezáva už niekoľko rokov, ja som iba na začiatku. Počúvam ho a snažím sa jeho poznatky využiť najlepšie ako viem," dodal André Silva. Tomu zložil poklonu aj sám Cristiano Ronaldo. "Keď vidím hrať Andrého Silvu, o budúcnosť portugalského futbalu sa neobávam," vyhlásil hráč Realu Madrid.


Tagy: Cristiano Ronaldo Portugalsko André Silva

Zdroj:
TASR
Foto:
fifa.com

DISKUSIA