Mladí Slováci sa nemajú za čo hanbiť: Hráči si dnes siahli na dno síl

Na snímke vľavo Adam Zreľák (Slovensko) a Nathaniel Chalobah (Anglicko)
Na snímke vľavo Adam Zreľák (Slovensko) a Nathaniel Chalobah (Anglicko)

KIELCE - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na ME tejto vekovej kategórie s anglickými rovesníkmi 1:2. Mladí Slováci viedli v pondelok v Kielcoch po prvom polčase gólom Martina Chriena, ale na začiatku druhého otočili výsledok v prospech Anglicka Alfie Mawson a Nathan Redmond.

Slovensko má v tabuľke A-skupiny na konte tri body za víťazstvo nad domácim Poľskom, Anglicko nazbieralo o jeden viac, keď na úvod šampionátu remizovalo so Švédskom. Zverenci Pavla Hapala sa predstavia vo štvrtok 22. júna naspäť v Lubline proti Švédom, ktorí sa v druhom pondelňajšom súboji áčka stretli v Lubline s Poliakmi.

Hlasy /zdroj: TV Markíza/
Pavel Hapal, tréner SR: "Hráči si dnes siahli na dno síl. V prvom polčase sme boli pasívni, strácali sme ľahké lopty a to nás stálo veľa síl. Po prestávke nás súper dvakrát gólovo potrestal. Mrzí nás, že sme nezískali aspoň bod, najmä kvôli senzačným fanúšikom, u ktorých sme po víťazstve nad Poľskom vzbudili chuť a túžbu vidieť nás naživo. Ešte máme šancu zabojovať o postup i o prvé miesto v skupine, pokiaľ zdoláme Švédov."

Martin Chrien, stredopoliar SR a autor gólu: "Som rád za gól, ale všetkých nás mrzí úvod druhého polčasu, keď sme rýchlo inkasovali a druhý gól padol už onedlho po brejku súpera. Chýbalo nám trocha šťastia, ale aj kvalitné centre zo strán. Nemáme sa však za čo hanbiť. Už sústredíme našu pozornosť na záverečný zápas so Švédskom, do ktorého pôjdeme s víťaznými ambíciami."

Stanislav Lobotka, stredopoliar SR 21: "Možno nám chýbalo aj šťastie, možno sme v niektorých situáciách mohli byť pokojnejší a počkať si na správny moment. Keby Angličania nemali kvalitu, neboli by tu. Musíme ju uznať. Povedzme si na rovinu, prvý polčas od 20. minúty sme nevedeli podržať loptu. Musíme sa pozerať na ďalší zápas."

Martin Valjent, obranca SR 21: "Sme smutní, prehrali sme ťažký zápas. Začali sme výborne, otvorili sme skóre, boli sme kompaktní v defenzíve a vyhrávali sme osobné súboje. V druhom polčase sa to však jedným gólom rýchlo zmenilo, otvorili sme hru a inkasovali sme po druhý raz z brejku."

Matúš Bero (stredopoliar SR "21"): "Keď sme viedli 1:0, tú pasáž sme absolútne nezvládli, zatiahli sme sa až príliš hlboko a Angličania nás, žiaľ, jednoznačne prehrávali. Ukázali svoju kvalitu, majú fantastických hráčov a výborné individuality. Kulisa bola fantastická. Z malého Slovenska prišli toľko fanúšikov; veľmi sme chceli pre nich zvíťaziť; žiaľ, nepodarilo sa to. Ďakujeme im za podporu, aj vďaka nim sme tak dlho viedli. Čaká nás posledný zápas. Naše šance vidím stále veľmi vysoké. Ak Poliaci dnes vyhrajú, šanca je obrovská - domáci budú hrať tiež o postup a budú sa chcieť proti Anglicku vytiahnuť. Šanca žije, musíme sa sústrediť na náš zápas, ten je pre nás najdôležitejší."

Róbert Mazáň (obranca SR "21"): "Angličania strelili krásne góly, no so zápasom sa dalo niečo robiť, mali sme nejaké príležitosti. Cez prestávku sme si hovorili, že prvých 15 minút druhého polčasu bude veľmi dôležitých, tie nám však nevyšli. Zatlačili nás a prinieslo im to ovocie. Treba oceniť aj súperove kvality. Škoda, no ideme ďalej a budeme bojovať aj proti Švédom. Chcem sa poďakovať fanúšikom, že ich prišlo tak veľa; mal som zimomriavky."

Milan Škriniar (obranca SR "21"): "Zápas sa nedá hodnotiť veľmi pozitívne, keďže sme prehrali. Angličania ukázali veľkú kvalitu, boli silní na lopte, to rozhodlo. Prvý polčas nás stál veľa síl. Po góle sme sa veľmi stiahli, museli sme absolvovať veľa osobných súbojov. Keď sme inkasovali prvýkrát, snažili sme sa niečo s tým urobiť, no z protiútoku sme opäť inkasovali. V závere už asi neboli sily niečo vymyslieť smerom dopredu, snažili sme sa však a bojovali sme. Musíme dobre zregenerovať, pripraviť sa na Švédov. V poslednom zápase musíme vyhrať, nemáme to celé vo svojich rukách, no taký je občas futbal."

Marek Mintál (ambasádor tímu SR "21", niekdajší reprezentant SR): "Je vždy nepríjemné, keď mužstvo prehrá. Do zápasu sme vstúpili dobre, dostali sme sa do vedenia, škoda dvoch inkasovaných gólov po prestávke. Po 90 minútach odchádzame bez bodov, no všetko je otvorené, čaká nás ešte zápas proti Švédom. Je potrebné dobre zregenerovať a pripraviť sa na tento duel."


Tagy: Pavel Hapal Anglicko Slovensko Martin Chrien

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Marin Baumann

DISKUSIA