Bero mal ťažké srdce na rozhodcu: Žiaľ, pískal tak, ako pískal!

Smutní slovenskí futbalisti vľavo Albert Rusnák a vpravo Branislav Niňaj po prehre s Anglickom
Smutní slovenskí futbalisti vľavo Albert Rusnák a vpravo Branislav Niňaj po prehre s Anglickom

KIELCE - Pondelková prehra 1:2 s Angličanmi v Kielcoch značne skomplikovala slovenským futbalovým reprezentantom do 21 rokov situáciu v boji o postup do semifinále zo základnej A-skupiny na ME tejto vekovej kategórie v Poľsku, ich šanca na účasť v najlepšej štvorke je však naďalej reálna. Slováci proti Angličanom neudržali polčasové vedenie 1:0, o ktoré sa gólom postaral Martin Chrien, a po zmene strán počas úvodnej štvrťhodiny inkasovali z kopačiek Alfieho Mawsona a Nathana Redmonda. Po piatkovom lublinskom víťazstve 2:1 nad domácimi Poliakmi tentoraz zverenci českého trénera Pavla Hapala opustili scénu bez bodového zisku.

Záložník tureckého Trabzonsporu mal počas stretnutia viackrát ťažké srdce na hlavného rozhodcu, Litovčana Gediminasa Mažeiku. "Angličania boli tvrdí a veľmi nepríjemní, používali lakte. Rozhodca, žiaľ, pískal tak, ako pískal. Na to sa už nemôžeme pozerať a musíme ísť ďalej. Už v minulom zápase som dostal šľapák, ktorý mal byť odmenený minimálne žltou kartou. Príde ďalší zápas, v 10. minúte dostanem lakeť a vzápätí žltú kartu. Žiaľ, je to moja chyba, mal som to v hlave zvládnuť, no tá emócia vo mne zahučala a spravil som zbytočný faul," priznal bývalý hráč AS Trenčín.


Tréner Angličanov Aidy Boothroyd po prvom víťazstve na ME pre oficiálny web šampionátu skonštatoval: "Bolo to náročné - Slovensko je veľmi podceňovaný tím. Vedeli sme, že musíme eliminovať ich kľúčových hráčov. V prvom polčase sme mali často loptu na kopačkách, no nedarilo sa nám preniknúť do šancí. Po zmene strán sme boli nebezpečnejší a strelili sme dva góly súperovi, ktorý mal za sebou podporu hľadiska."

Nejednoznačnú situáciu v dosiaľ vyrovnanej A-skupine ešte viac zamotala pondelková lublinská večerná remíza domácich Poliakov so Švédmi (2:2). Angličania sú so štyrmi bodmi lídri "áčka". Slováci majú tri body, Švédi dva a Poliaci jeden. Každé z mužstiev ešte má nádej na semifinále aj prvú priečku v skupine. Odpoveď na otázku, kto sa stane víťazom A-skupiny, dajú štvrtkové stretnutia hrané súbežne od 20.45 h: Slováci si v Lubline zmerajú sily so Švédmi a Poliaci v Kielcoch s Angličanmi. Prehra znamená pre SR koniec nádejí. Víťazstvo nad Švédmi posunie Slovákov do semifinále v prípade, že Angličania nezdolajú Poliakov. "Šanca žije. Musíme sa sústrediť na náš zápas, ten je pre nás najdôležitejší. Čaká nás opäť veľmi náročný súper, no máme na to, aby sme ho zdolali." vyhlásil Bero.

V "áčku" ešte môže nastať situácia, že tri tímy (Anglicko, Slovensko, Poľsko) budú mať po štyri body - tento scenár bude realitou, ak Slováci remizujú so Švédmi a Poliaci zvíťazia nad Angličanmi. V takom prípade by sa utvorila tabuľka týchto troch mužstiev s ohľadom iba na vzájomné stretnutia. Pri identickom počte bodov (3) by ďalšími kritériami boli rozdiel strelených a inkasovaných gólov a následne vyšší počet strelených gólov. Ak vo štvrtok zvíťazia Angličania aj Slováci, Angličania (7 b.) z prvej priečky postúpia do semifinále a Slováci (6 b.) na druhej pozícii budú čakať na konečné poradie tímov z druhých miest, teda na zostávajúci vývoj v B a C-skupine.


Tagy: Anglicko Slovensko Matúš Bero Martin Chrien

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA