Cibulkovej smola nekončí: Cez prvé kolo neprešla ani v Birminghame

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

BIRMINGHAM - BIRMINGHAM - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako tretia prehrala s Češkou Luciou Šafářovou za 161 minút tesne 7:5, 6:7 (7), 5:7 v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Aegon Classic v britskom Birminghame (dotácia 885 040 USD, tráva). Dvadsaťosemročná Bratislavčanka napokon doplatila na nevyužitie dvoch jednotlivých mečbalov v tajbrejku druhého setu. V tretej časti viedla 4:2.

V prvom dejstve súboja dvoch grandslamových finalistiek (Australian Open 2014, resp. Roland Garros 2015) a nedávnych členiek Top 5 Cibulková zmazala manko 3:5 vrátane odvrátenia troch Šafářovej setbalov na príjme v desiatom geme, dvoch v rade. Na servise v jedenástej hre si poradila s jedným brejkbalom a na returne v dvanástom geme premenila svoj tretí setbal od skóre 40:0. V druhej časti Cibulková predviedla okamžitý rebrejk na 4:4. V neskoršom tajbrejku odskočila z 2:2 na 4:2 a mala aj náskok 5:3. Šafářová však vyrovnala na 5:5, vymazala aj mečbaly za stavu 5:6 a 6:7 a vynútila si pokračovanie. Cibulková v treťom sete unikla vďaka brejku z tretieho gemu z 1:1 na 3:1 a bola hore aj 4:2, ale koncovka jej nevyšla. V dvanástej hre prišla o servis z nádejných 30:0.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka Cibulková teraz má proti ľavorukej univerzálnej tridsiatničke Šafářovej (41.) skóre 5:4, z toho na tráve 2:2. V marci jej na tvrdom povrchu v americkom Miami na Floride podľahla 6:7 (5), 1:6. V utorok nedosiahla revanš a nevyhla sa tretiemu nezdaru za sebou. Tri prehry v rade naposledy inkasovala pred dvoma rokmi v júni a júli, vtedy dokonca štyri - v Eastbourne (osemfinálové 3. kolo), na Wimbledone, v Istanbule a v Baku.

Viac o téme: Dominika Cibulková Lucie Šafářová
  • Zdroj: športky