VIDEO Mladí Španieli sú po výhre s Portugalskom v semifinále, remíza Srbska s Macedónskom

Španielsko - PortugalskoŠpanielsko - Portugalsko Zdroj: Facebook - UEFA - Under-21 Championship

GDYNIA/BYDGOSZCZ - Futbalisti Španielska na majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov v Poľsku zdolali Portugalsko 3:1 a ako prvý si zaistili miesto v semifinále. V druhom dnešnom dueli skupiny B remizoval nováčik šampionátu Macedónsko so Srbskom 2:2.

Do prvej šance zápasu sa dostal portugalský útočník Daniel Podence, ale z vápna trafil iba tyč. Trest prišiel v 21. minúte, keď sa po individuálnej akcii presadil Saúl Níguez, v 65. minúte zvýšil na 2: 0 po brejku Sandro Ramírez. V závere síce parádnym volejom znížil Bruma, ale v nastavení pridal tretí španielsky gól Iñaki Williams.

Srbsko poslal do vedenia v prvej polovici Mijat Gačinovič, ale za Macedónsko po hodine z penalty vyrovnal Enis Bardhi a sedem minút pred koncom ho poslal do vedenia Nikola Gjorgjev. Víťazstva sa ale nováčik šampionátu nedočkal, pretože v nastavení vyrovnal Uroš Djurdjevič. Srbsko tak od finálovej účasti v roku 2007 na majstrovstvách stále nevyhralo.

Španielsko má so šiestimi bodmi istotu prvého miesta. Druhú priečku, ktorá tiež môže znamenať postup do semifinále, držia sa ziskom troch bodov finalisti Eura z roku 2015 Portugalci. Srbsko s Macedónskom majú zhodne po bode a ich šance na postup sú prakticky nulové.