Zlý sen sa stal skutočnosťou: Hossa definitívne vynechá celú sezónu NHL!

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: alchetron.com

CHICAGO - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa vynechá celú sezónu 2017/2018. Informoval o tom prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom webe klubu zámorskej NHL Chicago Blackhawks či na stránke súťaže. Dôvodom sú zdravotné problémy kožného charakteru.

"Počas niekoľkých rokov som pod dohľadom lekárov podstupoval v tajnosti liečbu kožnej choroby. Vedľajšie účinky spojené s liečbou spôsobili, že v nasledujúcej sezóne nemôžem hrať hokej. Je to pre mňa veľké sklamanie, ale musím brať ohľad na zdravotný stav a prípadné následky, ktoré by mohli prísť, ak by som pokračoval ďalej," uvádza sa v stanovisku Mariána Hossu. Vzhľadom na situáciu je možné, že úspešný útočník ukončí kariéru, aj keď má s Chicagom zmluvu až do leta 2021.

Tridsaťosemročný krídelník Marián Hossa je napriek svojmu pokročilému hokejovému veku stále platným hráčom Chicaga, v uplynulej sezóne NHL zaznamenal 45 bodov za 26 gólov a 19 asistencií. Dlhé roky je známa aj jeho skvelá defenzíva. Pred nastávajúcim rozširovacím draftom NHL sa ocitol medzi sedmičkou chránených útočníkov "čiernych jastrabov", ktorí nebudú ponúknutí nováčikovi Las Vegas Golden Knights. Hossa celkovo počas kariéry v NHL dosiahol počas tzv. regular season 525 gólov a 609 asistencií, v play-off pridal 52 gólov a 97 asistencií. Podieľal sa na troch Stanleyho pohároch pre Chicago (2010, 2013, 2015) a do konca súčasnej dlhodobej zmluvy v tíme Blackhawks mu zostávajú 4 roky.

"Organizácia Blackhawks, predovšetkým Rocky Wirtz, John McDonough, Stan Bowman či môj agent Ritch Winter, ma počas celého procesu podporovali. Chcel by som sa poďakovať spoluhráčom a fanúšikom Blackhawks, že pochopia moje rozhodnutie. S ohľadom na súkromie mňa a mojej rodiny, nebudem svoj stav ďalej komentovať," uviedol Marián Hossa. Vedenie klubu aj formálne vyjadrilo skúsenému slovenskému krídelníkovi podporu. Vyjadrenie k situácii poskytol aj lekár Chicaga Michael Terry. "Marián sa vyrovnáva s progresívnou kožnou chorobou a čím ďalej je náročnejšie ho liečiť a kontrolovať vývoj situácie konvenčnými liekmi. Vzhľadom na náročnosť liečby a klesajúcu účinnosť medikamentov sme mu dôrazne odporučili vynechať sezónu 2017/2018. Máme pocit, že je to najvhodnejšie pre Mariána, aby zostal v dobrom zdravotnom stave," povedal Terry.

V utorok sa v zámorí objavila správa, že Hossa mal mať alergické reakcie na výstroj. Podľa reportéra Elliota Friedmana útočník tímu Chicago Blackhawks užíval počas uplynulej sezóny NHL silné lieky, ktoré si vyžadovali pravidelné krvné testy vzhľadom na prípadné vedľajšie účinky.

 

Viac o téme: Marián Hossa Chicago Blackhawks
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: alchetron.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články