VIDEO Ostrava hlási ďalší návrat legendy: Neodmysliteľná súčasť histórie klubu je späť!

Milan Baroš sa vracia do Ostravy
Milan Baroš sa vracia do Ostravy

OSTRAVA - Futbalový útočník Milan Baroš bude znovu nastupovať za Baník Ostrava. Tridsaťpäťročný bývalý reprezentant sa rozhodol nepredĺžiť zmluvu v Liberci a dnes na tlačovej konferencii podpísal s vedením nováčika najvyššej súťaže kontrakt na jeden rok.

Druhý najlepší strelec českej futbalovej reprezentácie sa do materského klubu vrátil už tretíkrát za posledných päť rokov. Ponuky mal pritom z Liberca a ďalších ligových klubov i zo zahraničia.

"To, že sa Milan rozhodol pre Baník, je pre nás veľká česť. Vnímame ho ako neodmysliteľnú súčasť histórie klubu a sme naozaj veľmi radi, že ho tu znovu môžeme privítať. Aj vo svojom veku na jar dokazoval, ako nesmierne prínosný a platný hráč je. Naviac je baníkovský patriot ako málokto iný," povedal športový riaditeľ Baníka Dušan Vrťo.

Baroš sa po dlhoročnej úspešnej kariére v cudzine vrátil do Baníka už v roku 2013 a 2014, naposledy sa však s klubom predvlani v lete ešte za éry predchádzajúceho majiteľa Petra Šafarčíka nerozchádzal v najlepšom. Šafarčík ale vlani v januári majoritný podiel predal a so súčasným majiteľom Václavom Brabcom sa Baroš dohodol na treťom návrate.

"Tentoraz to rozhodovanie bolo trochu zložitejšie kvôli tomu, že starší syn už začal chodiť do školy a rodina so mnou nemôže len tak odísť do Ostravy. Inak si ale myslím, že o mojom vzťahu k Baníku nikdy nikto nepochyboval. Som odhodlaný mu v ťažkej sezóne po návrate do ligy čo najviac pomôcť," povedal Baroš.

V Ostrave sa zíde s ďalším vigantickým rodákom Radimom Kučerom, ktorý v júni prevzal mužstvo po trénerovi Vlastimilovi Petrželovi. "Niekoľkokrát sme si volali, ale ešte si spolu sadneme a dohodneme sa na konkrétnych veciach. Ale musím odmietnuť špekulácie, ktoré sa už objavili, že budem do Baníka dochádzať len na predzápasové tréningy. To je úplný nezmysel, takto by som fungovať v prvej lige nemohol," povedal Baroš, ktorý doteraz za Ostravu, Mladú Boleslav a Liberec odohral v najvyššej súťaži 144 zápasov a dal 40 gólov.

Baroš za Ostravu debutoval ako sedemnásťročný dorastenec v roku 1998 v stretnutí s Opavou. Teraz už je skalopevne presvedčený, že Baník je jeho definitívne posledným angažmán. "Táto tlačovka je moja posledná prestupová. V Baníku skončím. Uvidíme, koľko toho zvládnem, ale dúfam, že pomôžem čo najviac priamo na ihrisku. Musíme byť hlavne pokorní a skromní, a nie vyhlasovať nejaké útoky na poháre," povedal Baroš.

Priznal, že úlohu v jeho návrate hral aj kouč Kučera. "Končila mi v Liberci zmluva a uvažoval som, čo ďalej. Potom mi zavolal Radim Kučera, či by som nechcel do Baníka, že to vyzerá, že by sa mohol stať jeho trénerom. Ja som to musel riešiť s rodinou, pretože v mojej situácii to nebolo jednoduché. Nakoniec sa to podarilo," opísal Baroš.

Prvýkrát sa chce k tímu pripojiť budúci týždeň. "Ešte presne neviem kedy. To ešte len doladíme, ale možno to bude až na sústredení v Kroměříži," povedal Baroš.

Postup Baníka medzi elitu naopak vraj žiadny vplyv na jeho rozhodovanie nemal. "O tom to vôbec nebolo. Keby o mňa bol záujem, pokojne by som šiel do Baníka aj do druhej ligy," povedal Baroš.

Po olomouckom stopérovi Martinovi Šindelářovi je druhou novou posilou klubu po návrate do najvyššej súťaže.


Tagy: Milan Baroš FC Baník Ostrava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
fcb.cz; Video: FC Baník Ostrava TV

DISKUSIA