Prezident Myjavy si rypol do zväzu: Vylúčenie je pokračovaním poškodzovania klubu

Prezident Myjavy Pavel HarabínPrezident Myjavy Pavel Harabín Zdroj: yotube.com

MYJAVA - Slovenský futbalový klub Spartak Myjava možno zmizne z futbalovej mapy. V súčasnosti je totiž otázne, v akej podobe a či vôbec bude fungovať futbal na "kopaniciach" v nastávajúcej sezóne 2017/2018.

"Prihlášky do jednotlivých súťaží na ďalší ročník sa uzatvárajú v stredu 21. júna o polnoci. Teoreticky si ju môžu podať aj Myjavčania, ale pre podlžnosti voči zväzom nebude akceptovaná," uvádza denník Šport v stredajšom vydaní.

A dôvod? Majitelia Spartaka Myjava cez zimu z viacerých dôvodov odhlásili klub z najvyššej súťaže Fortuna ligy, čo sa stalo prvýkrát v histórii samostatnosti SR. Výsledky "kopaničiarov" anulovali, mužstvá prišli o body, najvyššia domáca súťaž s jedenástimi účastníkmi sa prakticky stala neregulárna. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) naparila Myjavčanom pokutu 75 000 eur a klub preradili do IV. ligy skupiny severozápad, ktorú zastrešuje Západoslovenský futbalový zväz (ZsFZ).

Hráčsky "fortunaligový" tím sa rozsypal, v spomenutej štvrtoligovej súťaži účinkovalo myjavské "béčko", ktoré však na konci ročníka 2016/2017 vylúčili aj zo štvrtej ligy. Športovo-technická komisia ZsFZ informovala, že mužstvo prišlo na základe nesplnenia si povinností o body a prišlo aj k vylúčeniu družstva dospelých zo IV. ligy. Šport informuje, že prípad skončil na stole disciplinárnej komisie ZsFZ a aj preto mužstvo nevycestovalo na posledný duel sezóny do neďalekého Vrbového. "Klub neuhradil zbernú faktúru 933 eur," uviedol predseda ZsFZ Pavol Šipoš.

Na oficiálnej internetovej stránke myjavského klubu sa v tejto súvislosti uvádza: "Spartak Myjava oznamuje fanúšikom, že zápas 32. kola IV. ligy severozápad, ktorý mali naši futbalisti odohrať v piatok 16. júna 2017 vo Vrbovom, sa neuskutoční. Dôvodom je uznesenie športovo-technickej komisie ZsFZ, ktorá vylúčila družstvo dospelých Spartaka Myjava zo súťaže IV. liga severozápad. Situácia sa ďalej rieši."

Futbalové normy hovoria, že ak mužstvo nevyrovná zbernú faktúru (v nej sú zahrnuté kompletné poplatky) a počas tohto obdobia odohrá šesť zápasov, je automaticky vyradené zo súťaže. "Majitelia sa tým budú zaoberať a riešiť vzniknutú situáciu," reagoval pre denník Šport hovorca myjavského klubu Marek Hrin.

K celej situácii sa prostredníctvom oficiálnej klubovej stránky vyjadril aj prezident klubu Pavel Halabrín: "Faktom však je, že klub Spartak Myjava uhradil tieto poplatky k 4. 5. 2017 a má na to doklady. Zároveň sme si overili na ekonomickom úseku SFZ, že tieto úhrady sú evidované a nie sú vedené ako nedoplatky. Podľa nášho názoru je teda vylúčenie mužov pokračovaním poškodzovania klubu a naďalej sú zo strany príslušných futbalových orgánov ´vyrábané´ kauzy, ktorými sa zavádza verejnosť, fanúšikovia a ubližuje sa mladým futbalistom, ktorí za nič nemôžu. Zrejme v zmysle hesla SFZ ´Spojme sa pre futbal.´ Radi by sme aj touto cestou informovali verejnosť, že klub naďalej pracuje, podáva prihlášky do súťaží a pripravuje sa na ďalšiu sezónu. Po preverení všetkých informácii a podľa vývoja situácie vydáme v pondelok oficiálnu tlačovú správu k týmto udalostiam."

Viac o téme: Spartak Myjava Pavel Harabín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: yotube.com
  • Zdroj: SITA; spartakmyjava.sk

Súvisiace články