Saganova CyS Akadémia potvrdila dominanciu: Štoček obhájil titul v časovke juniorov

Matúš ŠtočekMatúš Štoček Zdroj: cycling-info.sk

ŽIAR NAD HRONOM - Janka Keseg Števková z tímu Outsiterz cycling sa stala šampiónkou Slovenska v časovke v rámci majstrovstiev Slovenska a Česka v cestnej cyklistike v Žiari nad Hronom. Štyridsaťjedenročná skúsená cyklistka absolvovala 26 km za 40:19,63 min a zdolala vlaňajšiu šampiónku Luciu Valachovú.

Tretia skončila Tereza Medveďová. Absolútnou víťazkou sa stala česká cyklistka Nikola Nosková zo zoskupenia BePink Cogeas s časom 39:02,24 min. Števková obsadila v celkovom poradí tretie miesto.

Triumfom žilinskej CyS Akadémie Petra Sagana sa skončila úvodná disciplína domácej časti podujatia - časovka junioriek. Na 20 km v jazde proti chronometru bola spomedzi mladých Sloveniek najrýchlejšia Petra Machálková, ktorá dosiahla čas 33:13,08 min. Druhá skončila jej oddielová kolegyňa zo Saganovej akadémie Lucia Michaličková, ktorá zaostala o viac než 53 sekúnd. Tretie miesto si v desaťčlennej konkurencii vybojovala Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team), obhajkyňa víťazstva Martina Šefčíková (CK Banská Bystrica) bola piata. Absolútnou a zároveň aj českou šampiónkou v časovke junioriek sa stala Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa), ktorá dosiahla víťazný čas 31:33,42 min. Najlepšia spomedzi Sloveniek Machálková bola v sumáre oboch šampionátov piata. Za českou víťazkou zaostala o 1:39,66 min.

Medzi juniormi v časovke obhájil slovenský titul Matúš Štoček zo Saganovej akadémie. Na trati dlhej 26 km dosiahol výsledný čas 36:08,20 min. Druhého Lukáša Kubiša z ŠK Železiarne Podbrezová a. s zdolal o vyše 23 sekúnd. Štoček skončil na solídnom treťom mieste aj v sumáre slovenského a českého šampionátu. Zdolali ho iba český majster Vojtech Sedláček časom 34:54,65 min (CK Příbram Fany Gastro) a Richard Holec s 35:54,89 (TJ Favorit Brno).

V piatok sa pobijú o majstrovské tituly muži v časovke na 40 km. Začiatok bude o 15.00 h.

Výsledky - M-SR a ČR v cestnej cyklistike 2017 - štvrtok - súhrn:

ženy - M-SR, časovka na 26 km: 1. Janka Keseg Števková (Outsiterz cycling) 40:19,63 min, 2. Lucia Valachová (CyS Akadémia Petra Sagana) 41:31,88, 3. Tereza Medveďová (BePink Cogeas) 41:32,62

Celkové poradie M-SR a ČR: 1. Nikola Nosková (ČR/BePink Cogeas) 39:02,24 min, 2. Jarmila Machačová (ČR/Team Dukla Praha) 39:11,40, 3. Janka Keseg Števková (Outsiterz cycling) 40:19,63

juniorky - M-SR, časovka na 20 km: 1. Petra Machálková 33:13,08 min, 2. Lucia Michaličková (obe CyS Akadémia Petra Sagana) 34:06,96, 3. Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team) 34:25,30.

Celkové poradie M-SR a ČR: 1. Elizabeth Ungermanová (ČR/KC Kooperativa 31:33,42 min, 2. Barbora Džerengová (ČR/Team Dukla Praha) 32:08,22, 3. Markéta Hájková (ČR/Sportovní klub policie) 32:38,76,...5. Petra Machálková 33:13,08,...8. Lucia Michaličková (obe SR/CyS Akadémia Petra Sagana) 34:06,96.

juniori - M-SR, časovka na 26 km: 1. Matúš Štoček (CyS - Akadémia Petra Sagana) 36:08,20 min, 2. Lukáš Kubiš 36:31,33, 3. Jakub Varhaňovský (obaja ŠK Železiarne Podbrezová a. s.) 37:13,67

Celkové poradie M-SR a ČR: 1. Vojtěch Sedláček (ČR/CK Příbram Fany Gastro) 34:54,65 min, 2. Richard Holec (ČR/TJ Favorit Brno) 35:54,89, 3. Matúš Štoček (SR/CyS - Akadémia Petra Sagana) 36:08,20, 4. Lukáš Kubiš (SR/ŠK Železiarne Podbrezová a. s.) 36:31,33, 5. Šimon Vaníček (ČR/Expres CZ - Scott Team Kolín) 36:55.08

Ďalší program M-SR a ČR v cestnej cyklistike 2017:
piatok 23. júna: časovka mužov a pretekárov do 23 rokov na 40 km (15.00)
sobota 24. júna: preteky s hromadným štartom junioriek a žien na 82 km (9.30), preteky s hromadným štartom juniorov na 110 km (16.00)
nedeľa 25. júna: preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov na 193 km (10.00)