Talentovaný Panarin zmení dres: Jeden z najdynamickejších hráčov NHL opúšťa Hossu s Chicagom

Artemi Panarin sa teší z gólu
Artemi Panarin sa teší z gólu

CHICAGO - Hokejový klub severoamerickej NHL Chicago Blackhawks poslal do konkurenčného Columbusu Blue Jackets šikovného útočníka Artemija Panarina, mladého Tylera Motteho a výber v šiestom kole vstupného draftu 2017, opačným smerom idú Brandon Saad, Anton Forsberg a voľba v piatom kole draftu 2018. Informáciu potvrdil generálny manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen.

"Panarin bol pred dvoma sezónami najlepší nováčik v lige, patrí medzi najdynamickejších hráčov v NHL. Veríme, že sme urobili dobrú výmenu. Ďakujeme Brandonovi a Antonovi za to, čo urobili pre našu organizáciu," uviedol Kekäläinen.

Dvadsaťpäťročný krídelník Panarin odohral v ostatnej sezóne všetkých 82 duelov "jastrabov" v základnej časti, nazbieral v nich 74 kanadských bodov (31+43). V ročníku 2016/2017 reprezentoval Rusko na majstrovstvách sveta aj Svetovom pohári.

O rok mladší Američan Saad absolvoval takisto kompletnú porciu dueluv základnej časti a pripísal si 53 bodov (24+29). Na Svetovom pohári nastúpil vo výbere mladíkov Severnej Ameriky.


Tagy: Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Tyler Motte Artemij Panarin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA