VIDEO Trpký návrat na Slovensko plný emócií: Dojemné reakcie sokolíkov po nechutnej fraške!

Tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal po prílete z Majstrovstiev Európy do 21 rokov v Poľsku na letisko M.R. Štefánika v Bratislave
Tréner slovenskej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal po prílete z Majstrovstiev Európy do 21 rokov v Poľsku na letisko M.R. Štefánika v Bratislave

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zažila v nedeľu smutný návrat z majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku. Hráči a realizačný tím na čele s trénerom Pavlom Hapalom prileteli na druhý deň po tom, ako výsledok zápasu Taliansko - Nemecko 1:0 posunul obe mužstvá z C-skupiny do semifinále. Na bratislavskom letisku ich čakalo niekoľko desiatok podporovateľov či rodinní príslušníci.

"Prvé pocity sú veľmi pozitívne a sme milo prekvapení, že prišla aspoň hŕstka fanúšikov. Určite nás mrzí aj to zo soboty, ale sme radi, že sme doleteli šťastne. Teraz sa privítame s rodinami. Bolo to krásne, máme pred sebou nové výzvy," povedal Stanislav Lobotka, ktorého vyhlásili za Muža zápasu v prvom i treťom vystúpení SR.

Mladých Slovákov oddelil od účasti medzi najlepšou štvorkou jediný ďalší gól v stretnutí Talianska s Nemeckom, nech by už padol do ktorejkoľvek siete. Takto sa z postupu z tabuľky druhých tímov radovali Nemci zásluhou gólového rozdielu v skóre plus štyri. Slováci mali plus tri. "Možno, keby sa hralo ofenzívne a takto to skončí, tak nikto nič nepovie. Duel sa môže skončiť 1:0, keď niekto nepremení šance, ale Nemci dali v dvoch zápasoch päť gólov a v poslednom nevystrelili na bránku. To je trocha zvláštne," pokračoval Lobotka.

"Určite tam je smútok, prevláda sklamanie, lebo sme tam chceli byť čo najdlhšie a popasovať sa o finále. Žiaľ, nebolo nám to umožnené. Na hráčov som neskutočne pyšný, Slovensko reprezentovali veľmi dobre. Keď budú takto hrávať, nemôže nikto nič namietať," uviedol Hapal.

"Samozrejme tie hlavy ešte máme dole určite, ale naša kariéra určite pokračuje. Vrátime sa do klubov a budeme v tej kariére pokračovať všetci. Ja verím tomu, že sa ešte stretneme či už v tom seniorskom áčku, alebo ako partia si určite dáme nejakú stretávku spolu, pretože fakt ja na tých chlapcov nikdy nezabudnem," uviedol po návrate Škriniar plný emócií, ktorý len s veľkými problémami držal slzy na krajíčku.

Emotívne sa po príchode vyjadrila aj brankárska opora mladíkov Adrián Chovan: "Ja mám strašné zimomriavky a až slzy možnože v očiach, že pri každej jednej fotke alebo spomienke na to, skrátka pre mňa to bolo niečo neskutočné, neviem to opísať. Pretože polsezóny akú som mal a jak mi tam niektorí ľudia hovorili, že proste neviem chytať a som nervózny a podobné veci, tak skrátka ja neviem to opísať vážne." 

"Bolo to veľmi smutné. Predsa len, bohužiaľ boli tam oči pre plač, pretože s niektorými chalanmi sme možno naozaj poslednýkrát a nikto nevie aké budú naše cesty ďalej. Ale ja každému jednému z týchto chalanov chcem popriať len to najlepśie a všetkých budem sledovať, všetkým budem držať palce, pretože sa vytvorila neskutočná partia. Naozaj sme ukázali aj to, že spolu dokážeme aj vyhrávať, ale spolu sme dokázali aj vypadnúť a zobrali sme to tak, že sme si spoločne všetci sadli a proste boli tam také emócie, že klobúk dolu," zhodnotil Matúš Bero.

K fraške Nemecka s Talianskom sa po príchode vrátil aj kapitán sokolíkov Adam Zreľák: "Všetci videli aký bol ten zápas a si myslím, že takto sa o semifinále nehrá. A bolo to také. Vravím, všetci boli sklamaní, plakali sme a hovorím, takto to asi malo byť, keďže idú giganti a nie malé Slovensko."

Z lúčiaceho sa výberu spadajú do nového cyklu (ročník 1996 a mladší) brankári Marek Rodák a Adam Jakubech, obranca Denis Vavro, stredopoliari László Bénes, Lukáš Haraslín, Nikolas Špalek a Miroslav Káčer, útočník Tomáš Vestenický, ale aj ďalší záložník Jakub Hromada. Ten sa na záverečnom turnaji nezúčastnil pre zranenie. "Niektorí chlapci pokračujú do nasledujúcej kvalifikácie. Najviac ma mrzí, že ostatných už možno nikdy nebudem trénovať. Určite mi za nimi bude smutno, ale v sobotu som im povedal, že ich budem navštevovať a komunikovať s nimi, a keď budem chvíľočku čas, prídem sa na nich aj pozrieť," povedal český kouč.

Kvalifikácia ME 2019 sa už začala, Slovensko figuruje v druhej skupine spoločne so Severným Írskom, Albánskom, Estónskom, Španielskom a Islandom. Odohrali sa dva súboje, v ktorých Estónsko podľahlo doma Severnému Írsku 1:2 a remizovalo v Albánsku 0:0. Práve proti pobaltskému súperovi otvorí svoju púť Slovensko, na jeho pôde sa predstaví 1. septembra. O štyri dni privíta doma Severné Írsko. "Chceme sa ísť pozrieť do Estónska, kde sa bude hrať. Už budeme vyberať aj hotel. Nakrátko si oddýchneme na dovolenke aj s rodinou, potom sa opäť vrhneme do práce," dodal Hapal.

ME 2019 sa uskutočnia v Taliansku a San Marine a poslúžia aj ako kvalifikácia na olympijské hry 2020 do japonského Tokia.


Tagy: Pavel Hapal Stanislav Lobotka Milan Škriniar Adam Zreľák Matúš Bero Slovensko U21

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA, TASR - Pavol Zachar; Video: TASR, RTVS

DISKUSIA