Saganov rival sa rozhodol v prospech Tour: Uzdravený Cavendish odhodlaný bojovať

Víťazné gesto britského cyklistu Marka Cavendisha (Team Dimension Data) v cieli  6. etapy 103. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France z Arpajon-sur-Cere do Montaubanu (190,5 km) 7. júla 2016.Víťazné gesto britského cyklistu Marka Cavendisha (Team Dimension Data) v cieli 6. etapy 103. ročníka prestížnych cyklistických pretekov Tour de France z Arpajon-sur-Cere do Montaubanu (190,5 km) 7. júla 2016. Zdroj: TASR

LONDÝN - Britský cyklistika Mark Cavendish figuruje v deväťčlennej nominácii tímu Dimension Data na Tour de France. Tridsaťnásobný etapový víťaz slávnych pretekov sa na trať vráti po trojmesačnej pauze, ktorú spôsobila infekčná mononukleóza.

"Musím úprimne povedať, že keby nešlo o Tour de France, tak by sme sa asi v tíme vzhľadom na môj zdravotný stav rozhodli inak. Cítim však, že dlhujem niečo sebe, môjmu tímu, sponzorom a v neposlednom rade samotnej Tour, ktorá pre mňa znamená veľmi veľa," povedal 32-ročný Cavendish podľa bbc.com. V nominácii Dimension Data má dvoch krajanov - Stevea Cummingsa, ktorý sa zotavil po zlomenine kľúčnej kosti a lopatky, a Scotta Thwaitesa.

Tour de France štartuje v sobotu 1. júla aj s dvomi Slovákmi, bratmi Petrom a Jurajom Saganovcami z tímu Bora - Hansgrohe.

Viac o téme: Peter Sagan Mark Cavendish
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články