Zostava Movistar bude na Tour budiť rešpekt: Quintana so snahou detronizovať Frooma

Nairo Quintana a Chris FroomeNairo Quintana a Chris Froome Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Španielske zoskupenie Movistar povedie na 104. ročníku cyklistických pretekov Tour de France (1. - 23. júla) podľa očakávaní hviezdny Kolumbijčan Nairo Quintana, ktorý by mal byť jedným z najväčších favoritov na celkový triumf. Jeho pomocníkom "par excellence" bude najmä španielsky nestarnúci univerzál Alejandro Valverde, ale aj iný Španiel Jesús Herrada, Kostaričan Andrey Amador či Kolumbijčan Carlos Betancour.

V silnej zostave Movistaru sú tiež časovkári Jonathan Castroviejo a Jasha Sütterlin, taliansky šprintér Daniele Bennati a Španiel Imanol Erviti.

Dvadsaťsedemročný Quintana sa opäť raz pokúsi prebojovať sa na vrchol poradia na "starej dáme". Vo všetkých predchádzajúcich troch účastiach bol na pódiu, ale nikdy nie najvyššie. V rokoch 2013 a 2015 bol druhý (za Christopherom Froomom, pozn.), v sezóne 2016 tretí. Vo svojej zbierke má triumfy z ostatných dvoch Grand Tour - Gira d'Italia (2014) a Vuelty (2016). Otázne je, nakoľko sa šťúply jazdec dokázal zotaviť z náročného storočnicového Gira, kde koncom mája celkovo skončil druhý za Holanďanom Tomom Dumoulinom. Quintanovým najväčším konkurentom bude podľa všetkého znovu Froome z tímu Sky.

"Zdolať Frooma v priamom boji je veľmi ťažké pre každého. Je to jeden z najlepších jazdcov v pretekoch Grand Tour za posledných päť či šesť rokov. Je však pravda, že vlani ho Nairo zdolal na Vuelte. Froome má teraz neuveriteľne silný tím, bude veľmi komplikované ho prekonať. Jedného dňa bude ale jeho víťazstvám koniec, o to bojujeme a pracujeme na tom," povedal manažér Movistaru Eusebio Unzué.

Nominácia: Nairo Quintana (Kol.), Alejandro Valverde (Šp.), Imanol Erviti (Šp.), Jonathan Castroviejo (Šp.), Jesús Herrada (Šp.), Andrey Amador (Kos.), Jasha Sütterlin (Nem.), Daniele Bennati (Tal.), Carlos Betancour (Kol.)

Viac o téme: Chris Froome Nairo Quintana Moviestar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články