Na Tour v poriadne silnom zložení: Najväčší Saganov konkurent a jeho nadupaný tím

Marcel KittelMarcel Kittel Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Líder klasifikácie tímov vo World Tour Quick-Step Floors predstavil deviatku cyklistov pre nadchádzajúce slávne preteky Tour de France (1.- 23. 7.). V silnom belgickom zoskupení nechýba nemecké šprintérske eso Marcel Kittel, skvelý belgický klasikár Philippe Gilbert či vlani deviaty muž celkovej klasifikácie TdF Ír Daniel Martin.

Tímovou jednotkou bude Kittel, ktorý v tomto roku zaútočí na desiaty etapový triumf na Tour de France. Na predchádzajúcich 9 mu stačili tri roky (2013, 2014, 2016). Dvadsaťdeväťročný Nemec môže rátať s tímovou podporou v rýchlych koncovkách etáp najmä od Novozélanďana Jacka Bauera, Talianov Fabia Sabatiniho a Mattea Trentina či Belgičana Juliena Vermoteho. Silnú deviatku dopĺňajú čerstvý český šampión v pretekoch s hromadným štartom Zdeněk Štybar a Talian Gianluca Brambilla. V zostave chýba Slovák jazdiaci vo farbách Quick-Stepu Martin Velits. Účastníci TdF v tíme Quick-Step Floors sa v tomto roku postarali o 17 z 35 víťazstiev tohto družstva na profitour.

Zostava Quick-Step Floors na Tour de France 2017: Marcel Kittel (Nem.), Jack Bauer (N. Zél.), Gianluca Brambilla, Fabio Sabatini, Matteo Trentin (všetci Tal.), Philippe Gilbert a Julien Vermote (obaja Belg.), Daniel Martin (Ír.) a Zdeněk Štybar (ČR)

Viac o téme: Marcel Kittel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články