VIDEO Višňovský o neuveriteľne smutnej správe: Škoda, taký hráč sa narodí raz za sto rokov!

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

BRATISLAVA - V NHL pôsobil celé roky a patril k tým najlepším. Skvelý obranca Ľubomír Višňovský už síce zavesil korčule na klinec, no cenné skúsenosti odovzdáva ďalej. Osud slovenského hokeja mu nie je ľahostajný, aj preto sa stal spolumajiteľom HDC Slovakia, kde zabezpečil tréningy zadarmo pre hokejovú reprezentáciu do 18 rokov. Vyskúšal si aj funkciu ambasádora, počas ktorej mohol nazrieť, ako veci fungujú zvnútra. Na vlastnej koži zistil, že zmena je absolútnou nutnosťou.

Po výbuchu slovenskej mužskej reprezentácie na majstrovstvách sveta sa z každej strany ozýva, že je nutná zmena. O svoje miesto prišiel tréner Zdeno Cíger i generálny manažér Róbert Švehla. Nástupcom by mal byť Miroslav Šatan, ktorý držal opraty už v projekte tímu Európy na Svetovom pohári. Na poste GM by ho rád videl aj Višňovský, ktorý to prezradil v rozhovore pre Športky: "Kto iný už dokáže pomôcť slovenskému hokeju, keď nie on. Všade počúvam, že je to dohodnuté, lenže pokiaľ on sám nepríde a nepodpíše to, tak dohodnuté nie je nič. Potrebuje na to ale dobrý systém a financie. Miro má skúsenosti, takže verím, že ten systém donesie."

Spokojný je aj s prácou terajšieho prezidenta SZĽH Martina Kohúta, no prizvukuje, že zmena nepríde hneď. Verejnosť musí byť trpezlivá, aby sa nastolené zmeny mohli prejaviť. "Rok som pracoval v osemnástke, kde som čo to videl. Rozbehol veľa projektov, posunulo sa to. Veľa ľudí je nespokojných, pretože si hneď myslia, že budeme hrať o titul majstra sveta, no takto to nefunguje. 10-15 rokov sa nič nevychovalo, nebol tu nastavený dobrý systém. Chvíľu to možno bude padať, no potom to znovu pôjde nahor. Treba na tom začať pracovať a nefrflať," pokračoval.

V nedávnej dobe sa na povrch vynorila správa, že celý nasledujúci ročník NHL vynechá obrovská ikona slovenského hokeja Marián Hossa. Veľmi prekvapivá informácia, ktorej sa spočiatku nechcelo veriť, sa ukázala byť pravdivá. "Je to veľmi smutná správa. Taký hokejista sa narodí raz za sto rokov. Je to veľká škoda. Je to ikona. V zahraničí má obrovské meno, na Slovensku ani nehovoriac. Je to neuveriteľný hráč na ľade, no rovnaký je aj mimo ľadu, každý ho zbožňoval. Dúfam, že príde nejaký čarovný prútik, že sa za mesiac či dva vylieči a bude ešte hrať, pretože si to zaslúži. Vlani potvrdil, že aj napriek veku je to stále výborný hráč. Dúfam, že takého hráča nestratíme," vyjadril sa k smutnej téme Višňovský.

Mnohí sa už po dlhších pauzách pokúsili vrátiť, no nie vždy sa to dá. Marián Hossa, síce má obrovský hokejový talent, no už nepatrí medzi mladíkov. Návrat by preto mohol byť otázny. "To, či sa vráti, je ťažké povedať. Je to o motivácii.  To, že vek je len číslo, dokazuje Jaromír Jágr. Uvidíme, ako si to Hossa nastaví v hlave. Ak bude mať správnu motiváciu, má na to, aby sa aj za rok vrátil," povedal Višňovský pre Športky.


Tagy: Miroslav Šatan Ľubomír Višňovský Marián Hossa HDC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA