VIDEO Fico sa dočkal odpovede od prezidenta UEFA: Čo hovorí na protestný list?

Premiér Robert Fico prijal reprezentantov do 21 rokov po majstrovstvách Európy v PoľskuPremiér Robert Fico prijal reprezentantov do 21 rokov po majstrovstvách Európy v Poľsku Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Kontroverzné vypadnutie slovenskej dvadsať jednotky z majstrovstiev Európy do 21 rokov v Poľsku vyvolalo doma veľkú nevôľu nielen u fanúšikov, ale aj politických osobností. Premiér Robert Fico dokonca napísal otvorený list prezidentovi UEFA Aleksandrovi Čeferinovi. Ten mu aj promptne odpovedal.

Premiér Fico na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom povedal, čo mu odpísal na protestný list najvyšší predstaviteľ UEFA. Témou bolo samozrejme vypadnutie Slovákov z turnaja po futbalovej fraške, ktorú v sobotu 24. júna v Krakove predviedli mladí futbalisti Talianska a Nemecka (1:0).

"Prezident UEFA veľmi rýchlo odpovedal na môj protestný list týkajúci sa neférového vyradenia našich chlapcov z ME vo futbale, hráčov do 21 rokov v Poľsku. Odpoveď ma milo prekvapila a svedčí o tom, že naša spoločná iniciatíva s prezidentom SFZ mala zmysel," napísal k priloženému videu.

V samotnom vstupe hovoril o tom, ako sa zastal mladých reprezentantov a poslal list prezidentovi Čeferinovi. Odpovede sa prekvapivo dočkal veľmi skoro. "Pravda je taká, že som dnes dostal list od najvyššieho predstaviteľa UEFA, v ktorom je napísané, že každý turnaj má svoje prednosti aj nedostatky. Ale čo je pre mňa najpodstatnejšie, je to, že UEFA sa touto témou bude zaoberať," spomenul pred kamerou a dodal: "Pravdepodobne nedosiahneme nápravu stavu, ale minimálne je správne, ak je niečo nefér, sa ozvať."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Robert Fico Aleksander Čeferin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: facebook
  • Zdroj: športky

Súvisiace články