VIDEO Hanebný kalkul sa vyplatil: Nemci zdolali Španielov a sú majstri Európy!

Radosť Nemcov po góleRadosť Nemcov po góle Zdroj: SITA

KRAKOV - Majstrami Európy hráčov do 21 rokov sa stali futbalisti Nemecka, ktorí triumfovali v Krakove nad Španielmi tesne 1:0 v piatkovom finále kontinentálneho šampionátu tejto vekovej kategórie v Poľsku.

Do duelu vstúpili aktívnejšie Španieli, no už po pár minútach prevzali iniciatívu Nemci, ktorých tlak vyústil do gólu Mitchella Weisera v 40. min. Zásah krídelníka Herthy Berlín sa napokon ukázal ako víťazný. V druhom polčase mladí Španieli síce zlepšili svoj herný prejav a na trávniku jednoznačne dominovali, ale bez gólového efektu. Náhradným rozhodcom zápasu bol slovenský arbiter Ivan Kružliak.

Nemecko - Španielsko 1:0 (1:0)
Gól: 40. Weiser, ŽK: 47. M. Arnold, 50. Haberer, 52. Stark, 78. M. Meyer - 43. Saúl Ňíguez, 54. M. Llorente, rozhodoval: B. Bastien (Fr.)

Nemecko: Pollersbeck - Stark, Kempf, Toljan, Haberer (82. Kohr), Gerhardt - Weiser, M. Meyer, M. Arnold, Gnabry (81. Amiri) - M. Philipp (87. Öztunali)

Španielsko: Arrizabalaga - Bellerín, Meré, Vallejo, Jonny Castro (51. Gayá) - Saúl Ňíguez, M. Llorente (83. Mayoral), D. Ceballos - Asensio, Sandro Ramírez (71. Iňaki Williams), Deulofeu

Viac o téme: Nemecko Španielsko