Neúspešné kolo Svetového pohára: Slováci mali od pódiového umiestnenia ďaleko

Ladislav (vpredu) a Peter Škantárovci Ladislav (vpredu) a Peter Škantárovci Zdroj: TASR

MARKKLEEBERG - Ani jedna slovenská loď sa v sobotu nedostala medzi najlepšiu trojicu svojej kategórie v 3. kole Svetového pohára vo vodnom slalome v nemeckom Markkleebergu.

Vo finále sa predstavila iba jedna posádka, medzi elitnú desiatku sa prebojovali len bratranci Ladislav a Peter Škantárovci v C2 a klasifikovali ich na 7. mieste. Nedarilo sa Tomášovi Kučerovi s Jánom Bátikom, v predpoludňajšom semifinále skončili na nepostupovej 13. pozícii. Prvenstvo si vyjazdili Česi Jonáš Kašpar s Marekom Šindlerom.

V C1 ženy sa ani jedna z dvoch slovenských zástupkýň v semifinále nedostala do desaťčlenného finále, keď Simona Glejteková obsadila 26. priečku a Simona Škáchová 29. stupienok, Monika Škáchová skončila už v kvalifikácii. Triumf si suverénnym spôsobom vybojovala Austrálčanka Jessica Foxová.

V K1 mužov neuspeli Martin Halčin ani Jakub Grigar, obaja skončili mimo elitnej desiatky. Halčin nazbieral štyri trestné sekundy a bol tridsiaty, Grigar dokonca 8 trestných sekúnd a obsadil 34. miesto. Andrej Málek sa do semifinále nedostal z piatkovej kvalifikácie. Prvú pozíciu obsadil Giovanni de Gennaro z Talianska. Kategórie C1 muži a K1 ženy sú na programe v nedeľu.

Výsledky - 3. kolo SP vo vodnom slalome v Markkleebergu (Nem.) - sobota:

C2 - finále: 1. Jonáš Kašpar, Marek Šindler (ČR) 108,95 s (2), 2. Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol (Fr.) 109,25 (0), 3. Robert Behling, Thomas Becker (Nem.) 109,39 (2),... 7. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 110,57 (2),... semifinále (najlepších 10 lodí do finále): 13. Tomáš Kučera, Ján Bátik (SR) 126,81 s (2) - nepostúpili do finále

K1 muži - finále: 1. Giovanni de Gennaro (Tal.) 92,83 s (0), 2. Sebastian Schubert (Nem.) 95,78 (0), 3. Kazuja Adači (Jap.) 98,29 (0),... v semifinále: 30. Martin Halčin (SR) 104,25 (4), 34. Jakub Grigar (SR) 107,36 (8) - nepostúpili do finále,... II. kvalifikácia: 11. Andrej Málek (SR) 95,67 (2) - nepostúpil do semifinále

C1 ženy - finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 101,46 s (0), 2. Núria Vilarrublová (Šp.) 106,40 (0), 3. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 111,46 (0),... v semifinále: 26. Simona Glejteková (SR) 132,29 (4), 29. Simona Maceková (SR) 136,79 (10) - nepostúpili do finále,… II. kvalifikácia: 12. Monika Škáchová (SR) 185,97 (54) - nepostúpila do semifinále

Viac o téme: Ladislav a Peter Škantárovci