VIDEO Sagan priznal, že to z jeho strany nebolo dobré: Nemám k tomu čo povedať

Peter Sagan
Peter Sagan

LIÉGE - Nemec Marcel Kittel z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom nedeľňajšej 2. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá mala štart v nemeckom Düsseldorfe a po 203,5 km vyvrcholila v belgickom Liége. Slovenský pretekár Peter Sagan obsadil 10. priečku. Jeho brat a tímový kolega z Bora-Hansgrohe Juraj obsadil 91. miesto v rovnakom čase ako víťaz. Na čele celkového poradia zostal víťaz úvodnej etapy Geraint Thomas z Veľkej Británie.

Thomas má na čele klasifikácie päťsekundový náskok pred Švajčiarom Stefanom Küngom. Na tretie miesto poskočil Kittel, ktorý má manko šesť sekúnd. Peter Sagan figuruje na 17. mieste (+25 s), Juraj na 135. (+1:37).

"Ako tím sme zvládli druhú etapu. Kolegovia pracovali veľmi tvrdo v ťažkých podmienkach, aby ma priviedli v bezpečí do záverečného špurtu. Bohužiaľ, začal som špurtovať priskoro a potom ma zavrel Colbrelli. Nemám k tomu čo povedať. Môj šprint nebol dobrý. Ale cítim sa dobre, takže to vyskúšam aj zajtra," uviedol vyjadrenie Petra Sagana portál cycling-info.sk.

Sagan sa v rýchlej koncovke etapy príliš skoro objavil na čelnej pozícii, v záverečných 200 metroch bol prešprintovaný viacerými súpermi a "zatvorený" skončil na 10. mieste. "Dobre, že sme nespadli, to je asi jediná pozitívna vec. Šprint sa mi veľmi nevydaril. Išli sme proti vetru a 'preleteli' okolo nás pretekári zozadu. Uvidíme, ako budú vyzerať ďalšie etapy," povedal úradujúci majster sveta pre Rádio Slovensko.

V bodovacej súťaži 27-ročnému rodákovi zo Žiliny Saganovi patrí 15. priečka so ziskom 14 bodov. Na čele je 63-bodový Kittel, ktorý si v pondelok na seba navlečie zelený dres lídra. "Šprinty sú o riskoch, byť v správny čas na správnom mieste, Peťo bol až veľmi vpredu. Šetrili sme sily na zajtrajšiu etapu, ktorá by mala Peťovi viac sedieť," povedal po druhej etape Juraj Sagan.


Tagy: Peter Sagan Marcel Kittel Juraj Sagan

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Branislav Račko; Video: Youtube

DISKUSIA