Vicemajster z Nitry s novou posilou: Do tímu prichádza bývalý exSlovanista a súčasný český šampión

Jozef KováčikJozef Kováčik Zdroj: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

NITRA - Vedenie HK Nitra angažovalo skúseného obrancu Jozefa Kováčika. Aktuálny majster českej extraligy sa do najvyššej slovenskej súťaže vracia po šiestich rokoch. Tipsportligista o novej posile informoval na oficiálnej stránke.

Kováčik sa vracia do známeho prostredia. V Nitre už odohral tri sezóny v rokoch 2004-2007, pod Zoborom začal aj sezónu 2011/2012, v ktorej neskôr pokračoval v Brne. "Sme veľmi radi, že sa k nám vracia obranca Jožových kvalít. Berieme ho ako domáceho hráča, ktorý už v minulosti odviedol pre Nitru dobré služby. Aj keď mal na stole veľa iných ponúk, dokonca aj finančne lákavejších z našej ligy, rozhodol sa pre návrat do známeho prostredia. Týmto krokom len potvrdil, že aj on má k nášmu klubu vybudovaný vzťah a cíti sa tu ako doma," uviedol pre klubovú stránku prezident HK Nitra Miroslav Kováčik. 

Jeho menovec Jozef Kováčik uzavrel šesťročné pôsobenie v Brne symbolicky ziskom majstrovského titulu na jar 2017. Celkovo odohral v najvyššej českej súťaži 322 zápasov, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 92 asistencií. Okrem českého titulu má už aj slovenský, ktorý získal v roku 2008 ako hráč Slovana Bratislava.

Viac o téme: HK Nitra Jozef Kováčik
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ivo Dostál, hc-kometa.cz
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články