Saganove vylúčenie vyvoláva podozrenie: Stojí za tým hlavný partner Tour?

Peter Sagan
Peter Sagan

PARÍŽ - Tisícky fanúšikov sa stále nezmierili s vylúčením Petra Sagana z cyklistickej Tour de France. Majster sveta podľa spomalených záberov z incidentu pred cieľom štvrtej etapy i názorov odborníkov nemohol za pád Marka Cavendisha.

"Rozhodcovský panel môže celú záležitosť posúdiť len vtedy keď má poškodená strana možnosť brániť sa. Peter Sagan však túto možnosť od rozhodcov nedostal," uvádza sa v tlačovej správe Bora-Hansgrohe, ktorá neuspela s odvolaním voči verdiktu jury. Viacerých zarazil tiež spôsob akým došlo k diskvalifikácii a zmene rozhodnutia rozhodcovskej komisie. 

Otáznik vyvoláva aj postoj tímu Dimension Data, ktorého najlepší pretekár bol zranený (zlomenina lopatky, pozn.). Práve spoločnosť Dimension Data je totiž jedným z hlavných partnerov Tour a stará sa o technické údaje pretekárov. Automaticky sa tak vynára otázka, či nemal na rozhodnutie komisie vplyv aj tlak tretej strany. 

"Je to akt násilia. Ak niekoho zasiahnete lakťom na bicykli v takej rýchlosti, tak je to jednoducho násilný čin," uviedol podľa Washington Post Rolf Aldag, manažér tímu Dimension Data. "Nehody sa v pretekoch stávajú, no toto podľa mňa nebola typická súťažná nehoda. Dúfam, že UCI bude konať v zmysle pravidiel. A ak je povolené, že môžete niekoľko lakťom zhodiť zo sedadla... potom by sme asi mali prepísať pravidlá," uviedol ešte pred zverejnením verdiktu. 


Tagy: Tour de France Peter Sagan Dimension Data

Zdroj:
športky, SITA, TASR
Foto:
Bora-hansgrohe - Stiehl Photography

DISKUSIA