Okamžitá šanca na revanš: Frustrovaní šprintéri sa chystajú na odvetu s Kittelom

Marcel Kittel sa raduje z triumfu na šiestej etape
Marcel Kittel sa raduje z triumfu na šiestej etape

TROYES - Rovnako ako vo štvrtok, aj v piatkovej siedmej etape na 104. ročníku cyklistických pretekov Tour de France, dostanú príležitosť šprintéri. Na programe je opäť vyše 200-kilometrová etapa (213,5 km) z Troyes do Nuits-Saint-Georges. V boji o zelený dres zostáva všetko otvorené, líder Arnaud Démare vedie s náskokom 26 bodov pred štvrtkovým víťazom Marcelom Kittelom. Veľkú motiváciu má najmä domáci jazdec Démare, ktorý sa môže stať prvým francúzskym víťazom bodovacej súťaže od roku 1995, keď sa to podarilo Laurentovi Jalabertovi.

"Z veľkej väčšiny rovinatá etapa bude perfektnou príležitosťou pre odvetu medzi šprintérmi, frustrovanými z predchádzajúceho dňa. Posledných 40 km sa však pelotón musí pripraviť na bočný vietor, niektoré tímy to budú chcieť určite využiť," uvádza sa na oficiálnej stránke Tour de France.

Od štartu etapy prechádzajúcej cez vinársky región Burgundsko sa bude vozovka mierne dvíhať až po métu približne 135 km. Rýchlostná prémia sa nachádza 105 km pred cieľom v dedinke Chanceaux, ktorá je vzdialená 5 km od prameňa rieky Seina. Cyklistom skríži cestu 66 km pred koncom aj jedna horská prémia štvrtej kategórie Côte d'Urcy s dĺžkou 2,5 km a priemerným sklonom 4,2 %, ktorej víťaz si pripíše jeden bod do vrchárskej súťaže. Vopred je jasné, že bodkovaný dres si po piatkovej etape znovu oblečie Talian Fabio Aru.

Piatková etapa odštartuje v Troyes o 12.20 h, najlepší v cieli sa očakávajú o 17.11 h.


Tagy: Marcel Kittel Arnaud Démare

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA