Šéf jury na Tour de France vysvetľuje Saganov dištanc: Bolo to úmyselné, zasiahol ho!

Mark Cavendish a Peter Sagan
Mark Cavendish a Peter Sagan

VITTEL - Nejednému fanúšikovi cyklistiky sa zdá, že Peter Sagan bol po celom incidente v úlohe obetného baránka. Vedenie potrebovalo jazdcom ukázať, že je nutné dodržiavať pravidlá, a to, že to skutočne myslia seriózne, demonštrovali na dvojnásobnom majstrovi sveta. Fakt, že celý svet videl na niekoľkých videozáznamoch úplne niečo iné ako jury, je nepodstatný. Rozhodnutie je nemenné a pre Sagana Tour de France končí. Šiesty zelený dres v rade sa konať nebude.

Takmer celý svet ale aj jazdci z Tour sa zhodujú, že Cavendish si za pád môže v prvom rade sám. Dopustil sa viacerých chýb, no nemá guráž na to, aby to ako chlap priznal. Na videu je jasne vidieť, že hlavou naráža do Sagana. Nie, že Peter lakťom atakoval jeho. Taktiež bolo jednoznačne vidieť, že k pádu dochádza už predtým, ako Sagan vysunul lakeť, čo robí vždy, keď šprintuje do cieľa. Ďalšou chybou bola Cavendishova nerozvážnosť. Neudržal svoje ego na uzde a snažil sa vtlačiť tam, kde pre neho nebol žiadny priestor, na miesto toho, aby zabrzdil a skúsil to inokedy. Z Tour vyradil najpopulárnejšieho jazdca a sebe privodil vážne zranenie, ktoré ho vyradilo z akcie.

Šéf jury Philippe Marien má však na vec úplne iný názor. Podľa jeho slov je všetkému na vine Peter Sagan. Len penalizácia vraj nestačila, musel prísť exemplárny trest. " Pred Tour de France sme varovali šprintérov, že sa na každý šprint budeme pozerať veľmi pozorne a to sme urobili. Nebolo to ľahké rozhodnutie, no je začiatok Tour a je potrebné ukázať, kde sú limity. A to sme urobili. Nie je to o Saganovi ale o čine, ktorého sa pretekár dopustil. To, čo sa stalo, vyzeralo, že to bolo úmyselné, vyzeralo to akoby ho udrel. Nie je to o Cavendishovi a Saganovi. Mohol to byť ktokoľvek, mená v tom nehrajú rolu," bránil rozhodnutie Marien.


Tagy: Peter Sagan Mark Cavendish Philippe Marien

Zdroj:
športky
Foto:
Twitter BORA – hansgrohe; Video: Youtube

DISKUSIA