Cibulková po konci na Wimbledone nevešia hlavu: Som na správnej ceste!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

LONDÝN - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Vlaňajšia štvrťfinalistka prehrala ako nasadená osmička s dvadsaťsedmičkou "pavúka" Chorvátkou Anou Konjuhovou 6:7 (3), 6:3, 4:6. V úvodnom dejstve nevyužila náskok 5:1 a dva setbaly.

Cibulkovú mrzela koncovka prvého setu. "Nechcem povedať, že to bol kameň úrazu, no zápas by sa bol určite ináč vyvíjal, keby som získala prvý set vo svoj prospech. Viedla som 5:1, mala som dva brejky k dobru, no nedokázala som si podržať servis. Najprv som nedala do kurtu ani jedno prvé podanie, z čoho Konjuhová vyťažila, dostala ma pod tlak. Je to tenistka, ktorá hrá na pár úderov. Nevydaril sa mi ani ďalší gem na podaní za stavu 5:4 a vrátila som ju do zápasu. V druhom sete som to hodila za hlavu a hrala som výborne. Ušiel mi však začiatok tretieho setu. Potom som to začala doťahovať. Cítila som, že je pod tlakom a hovorila som si, že ju  nechám v tom vyvariť. Aj sa mi to darilo, znížila som na 4:5, no potom to dobre odpodávala, dala do kurtu veľa prvých servisov. Bola to podobná situácia ako v prvom sete, na rozdiel odo mňa to zvládla," povedala Cibulková, ktorá si po návrate z Wimbledonu dopraje pauzu.

"Ťahala som dlhú turnajovú šnúru na tráve. Nevyhrala som toľko zápasov ako som si predstavovala, no Wimbledon hodnotím veľmi pozitívne. Odohrala som tu dva výborné zápasy a prerušila čiernu sériu. Som na správnej ceste, treba v tom vydržať a pokračovať ďalej. Najbližšie sa predstavím na betóne v americkom Stanforde."

Posledným slovenským želiezkom v singli na tráve All England Clubu tak zostala Magdaléna Rybáriková. Premožiteľka tretej nasadenej Češky Karolíny Plíškovej nastúpi v sobotu v dueli o postup medzi elitnú šestnástku proti Ukrajinke Lesii Curenkovej.

Viac o téme: Dominika Cibulková