Český spoluhráč reaguje na Hossove problémy: Trápenie, ale ročník odohral s noblesou!

Marián Hossa
Marián Hossa

CHICAGO - Ako blesk z jasného neba zasiahla celú NHL správa, že Marián Hossa vynechá celú sezónu 2017/2018.

Slovenský hokejový útočník má vážne zdravotné problémy kožného charakteru. "Počas niekoľkých rokov som pod dohľadom lekárov podstupoval v tajnosti liečbu kožnej choroby. Vedľajšie účinky spojené s liečbou spôsobili, že v nasledujúcej sezóne nemôžem hrať hokej. Je to pre mňa veľké sklamanie, ale musím brať ohľad na zdravotný stav a prípadné následky, ktoré by mohli prísť, ak by som pokračoval ďalej," uvádza sa v stanovisku Mariána Hossu. Vzhľadom na situáciu je možné, že úspešný útočník ukončí kariéru, aj keď má s Chicagom zmluvu až do leta 2021.

K nepríjemnej situácii sa vyjadril aj český obranca Michal Kempný, ktorého čaká v Chicagu druhá sezóna. "Vedel som to. Trápil sa s tým celú sezónu. Bral veľmi silné lieky, ktoré mu to mali tlmiť. Určite ale nie je ideálne užívať ich dlhodobo. Marián má už nejaký vek, ale napriek tomu je to výborný hráč. Je to obrovská škoda pre Chicago. Chodil na veľa testov a vyšetrení. Nikto poriadne nevedel, čo to je. Nebolo to pre neho jednoduché, ale ročník odohral s noblesou, ako je u neho zvykom," povedal na adresu Hossu pre sport.aktualne.cz Kempný.

Dvadsaťšesťročný bek odohral v tejto sezóne za "jastrabov" 50 duelov základnej časti s bilanciou dva góly a šesť asistencií. V play-off nastúpil na jeden zápas. Bol to jeho prvý ročník v NHL. Mládežnícke roky strávil v rodnom Hodoníne, pokračoval v Skalici, odkiaľ prešiel do Komety Brno a sezónu 2015/16 strávil v Avangarde Omsk v KHL. Absolvoval posledné dve majstrovstvá sveta a zahral si aj na Svetovom pohári.


Tagy: Marián Hossa Chicago Blackhawks Michal Kempný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
alchetron.com

DISKUSIA