Tenisové osobnosti ospevujú Rybárikovú: Úžasný úspech slovenského tenisu!

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila za 113 minút 6:4, 2:6, 6:3 nad chorvátskou kvalifikantkou Petrou Martičovou v stretnutí pondelňajšieho osemfinálového 4. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva). V prvom sete predviedla Rybáriková obrat z 2:4, v druhom patrili Martičovej všetky gemy od skóre 2:2, v rozhodujúcom Slovenka nedoplatila na premrhanie náskoku 2:0: odskočila z 2:2 na 5:2 aj cez odvrátenie dvoch brejkbalov Chorvátky v rade v siedmej hre, v koncovke sa nerozochvela. Bol to premiérový vzájomný duel dvoch rekonvalescentiek.

Veľkú radosť z postupu Rybárikovej do wimbledonského štvrťfinále mal prezident Slovenského tenisového zväzu Tibor Macko. "Magda zvládla veľmi ťažký zápas proti súperke, ktorá má podobnú hru. Je obdivuhodné, do akej sa dostala hernej pohody. Predvádza tenis, na ktorý ma bunky a zvláda veľmi ťažké stavy. Verím, že sa najslávnejšom turnaji sveta ešte nepovedala posledné slovo a zabojuje o semifinále. S Wozniackou už na tráve hrala, Vandewegheovú nedávno zdolala na Roland Garros," povedal Macko.


Vystúpenie Rybárikovej vysoko vyzdvihol aj generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška. "Prvé tri zápasy Magdy som videl na vlastné oči vo Wimbledone, dnešný duel sme pozerali na pôde STZ. Potvrdila, že má výbornú formu a dokázala zdolať hráčku, ktorá má rovnako ako ona skvelý pohyb, rezaný bekhend a kraťas. Je to úžasný úspech slovenského tenisu i športu. V rozhodujúcich momentoch sa dokázala Magda presadiť svojimi zbraňami, výborným podaním a túžbou po víťazstve."

Osemfinálový duel Rybárikovej si nenechala ujsť ani bývalá slovenská fedcupová reprezentantka Karina Habdšudová-Cíleková. "Som veľmi rada, že Magda využila veľkú šancu postúpiť do grandslamového štvrťfinále. V náročnom zápase s Martičovou potvrdila, že emočne dozrela. Po pauze zavinenej zranením sa dostala do životnej formy. Nebolo ľahké potvrdiť víťazstvo nad Karolínou Plíškovou. Magda to však zvládla. Zdolala hladko Lesiu Curenkovú a dnes aj nepríjemnú chorvátsku kvalifikantku. Štvrťfinále bude už iná káva ako osemfinále, bude to najmä o skúsenostiach."


Tagy: Magdaléna Rybáriková Igor Moška Tibor Macko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA