VIDEO Ďalšia krutá rana pre tím Bora-Hansgrohe: Po Saganovi skončil aj druhý líder!

Zranený Rafal Majka
Zranený Rafal Majka

PÉRIGUEX - Ťažko skúšaný cyklistický tím Bora-Hansgrohe na Tour de France inkasoval ďalší úder. Pelotón slávnych pretekov opúšťa Poliak Rafal Majka, ktorý mal pôvodne ambíciu bojovať o prvú päťku celkovej klasifikácie. Majka v nedeľňajšej supernáročnej etape v pohorí Jura utrpel ťažký pád, a hoci vyšetrenia v nemocnici nepreukázali zlomeniny, iba pomliaždeniny, doudieraný a vyčerpaný sa rozhodol v pretekoch nepokračovať.

Majka sa zranil v pádmi poznačenej nedeľňajšej deviatej etape, v ktorej skončili aj ďalší dvaja favoriti na celkové poradie Brit Geraint Thomas zo Sky a Austrálčan Richie Porte z BMC. Majka si na rozdiel od nich síce nič nezlomil, no pri silnom náraz utrpel vážne poranenia, pomliaždeniny a odreniny.

"Po tomto ťažkom páde nemá žiadny význam pokračovať v pretekoch. Pre bolesti ledva dýcham. Museli sme spraviť správne rozhodnutie pre moje zdravie a ďalšiu sezónu," povedal Majka, ktorý spadol na kopci Col de la Biche. "Nebrzdil som, moje predné koleso sa jednoducho šmyklo," uviedol. Za jeho pád mohol údajne olej na vozovke.

Bora mala pred štartom pretekov tri ciele - obhajobu zeleného dresu, zisk historicky prvej etapy tímu na Tour a umiestnenie Majku v Top5 celkového poradia. Už po prvom týždni je jasné, že splní iba jeden a to etapový triumf. Ten vybojoval Peter Sagan hneď na tretí deň, o jeden neskôr ho z pretekov vylúčili. V deviatej etape skončil svoju premiérovú účasť na TdF aj jeho brat Juraj, ktorý v náročnom teréne neprišiel do cieľa v stanovenom limite.

Bore tak ostalo už len šesť jazdcov. V boji o čo najlepšie celkové umiestnenie sa teraz bude spoliehať na Nemca Emanuela Buchmanna. Ten je momentálne 18. v poradí s mankom 8:46 minút na lídra a obhajcu žltého dresu Brita Chrisa Froomea.


Tagy: Peter Sagan Rafal Majka Bora-Hansgrohe

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
Tim de Waele/TDWSport.com; Video: Eurosport 1

DISKUSIA