Perverzný lekár konečne pred súdom: Toto sú nechutnosti, ktoré robil dievčatám!

Lekára Larry Nassar
Lekára Larry Nassar

GRAND RAPIDS - Bývalý lekár amerických gymnastiek Larry Nassar v utorok predstúpi pred federálny súd, kde by sa mal priznať k detskej pornografii, čo je jeden zo štyroch prípadov obvinení na jeho hlavu.

V ďalších troch ide o sexuálne obťažovanie dievčat a žien počas jeho pôsobenia ako športového lekára na Michigan State University v Lansingu ako aj americkej gymnastickej reprezentácii, ktorá mala svoju základňu v Indianapolise. Konkrétne ide o deväť prípadov sexuálneho napadnutia, ktoré sú zhrnuté do troch obvinení, mali sa odohrať na Nassarovej klinike v Lansingu, šiestom najväčšom meste štátu Michigan. Jeho bývalé zverenkyne ho zažalovali za to, že ich obťažoval najmä v mimosúťažnom čase, keď prekonávali rozličné zranenia a schovával to za špeciálne terapeutické praktiky.

V súvislosti s prípadom Larry Nassar najviac zarezonovala výpoveď troch bývalých amerických gymnastiek, ktoré sa vzdali práva na anonymitu a vyrukovali s verejnou výpoveďou. Účastníčka olympijských hier 2000 v Sydney, športová gymnastka Jamie Dantzscherová, niekdajšia reprezentantka Jeanette Antolinová a trojnásobná šampiónka USA v modernej gymnastike Jessica Howardová v televíznej relácii 60 minút stanice CBS detailne popísali, ako ich Nassar pod zámienkou vyšetrenia sexuálne obťažoval. Väčšina žien bola v čase údajného zneužívania neplnoletá.


Zdroj:
SITA
Foto:
youtube

DISKUSIA