Trampolíny nie sú len pre deti. Majú aj svoju olympijskú disciplínu

Zdroj: insportline.sk

Pri prvom počutí slova trampolína sa vám zrejme vybaví konštrukcia s ochrannou sieťkou niekde na záhrade rodinného domu. V skutočnosti však majú trampolíny veľmi široké spektrum používateľov od malých detí, cez dospelých mužov a ženy, až po vrcholových športovcov.

Pre zábavu aj zdravie

Vyblázniť sa na trampolíne je samozrejme nesmierna zábava pre deti aj dospelých. Čo si však mnohí neuvedomujú, skákanie na trampolíne je aj zdraviu prospešná aktivita. Deťom pomáha posilniť chrbticu a zbaviť ich nesprávnych sedacích návykov, ktoré si osvoja vysedávaním pri televízii alebo počítači.

Dospelým zasa pomáha zlepšovať kondíciu, spaľovať tuky a spevňovať celé telo. Veď pôvodne slúžili ako tréningová pomôcka pre amerických vojnových pilotov, ktorí si okrem toho, že zapojili do cvičenia celý svalový systém, zlepšovali aj orientačné zmysly.

Minulý rok oslávili 80 rokov

Trampolíny na svet priviedol americký skokan do vody George Nissen, ktorý si dal svoju prvú trampolínu patentovať v roku 1936. Postupne začal ľudí učiť, ako na nich skákať, robil exhibičné vystúpenia a o 11 rokov neskôr sa uskutočnila prvá súťaž v skokoch na trampolíne v americkom Dallase.

Na Olympijských hrách v Sydney v roku 2000 sa prvýkrát trampolíny objavili v zozname súťažných disciplín. Mužskú aj ženskú kategóriu vtedy vyhrali ruskí reprezentanti.

Výber je bohatý

To, že sú trampolíny určené takpovediac pre každého, sa prejavilo aj v tom, aká široká je aktuálne ich ponuka v inSPORTline. Od detských trampolín, ktoré sú najpredávanejšie, cez mini trampolíny ako cvičiace pomôcky, až po veľké trampolíny s ochrannou sieťou s priemerom do päť metrov.

Ani túto kategóriu neobišiel vplyv technológii, preto máte možnosť kúpiť si aj trampolínu s počítačom, ktorý počíta okrem počtu skokov aj množstvo spálených kalórií.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh, či spôsob použitia, prajeme vám veľa príjemných odskákaných chvíľ.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: insportline.sk
  • Zdroj: PR článok

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy