Rybáriková po skvelom triumfe stratila slová: Nečakala som, že budem hrať tak dobre

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Magdaléna Rybáriková sa ako prvá slovenská tenistka v histórii prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V utorok zvíťazila za 74 minút 6:3, 6:3 nad Američankou CoCo Vandeweghovou nasadenou ako dvadsiatou štvrtou v zápase utorňajšieho štvrťfinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (3. - 16. júla, celková dotácia 31,6 milióna libier, tráva).

"Nemôžem tomu uveriť, naozaj nemôžem. Pred turnajom by som neverila, že sa môžem dostať do semifinále. Nemám slov, som veľmi šťastná a vďačná," povedala Rybáriková pre spravodajstvo turnaja. "Mám za sebou náročné obdobie a teraz som tu. Všetko stálo za to - rehabilitácia, tvrdá práca. Je za tým veľa ľudí. Ospravedlňujem sa, nemám slov. Je to neuveriteľné," skonštatovala Slovenka a pokračovala: "Pred turnajom som sa obávala toho, že som hrala len turnaje ITF a netušila som, aké to bude tu. Dostala som sa do semifinále v Nottinghame, zdolala som tam dobré hráčky, toto je však Wimbledon. Nečakala som, že budem hrať tak dobre. Práve som zdolala CoCo 6:3, 6:3, čo je pre mňa absolútne úžasné. Som rada, že som zostala sústredená napriek zmene kurtu."

Zápas sa začal na dvorci č. 1. Za stavu 6:3, 2:2 ho prerušili pre dážď a napokon po viac ako trojhodinovej pauze dohrali pod zatiahnutou strechou Centre Courtu pre pretrvávajúcu nepriazeň počasia. Rybáriková zvládla túto druhú kapitolu ešte dominantnejšie ako prvú.

"Výborne som to dnes mixovala a ona z toho bola dosť frustrovaná. Myslím si, že proti mne hrá nerada. Bolo to napokon podobné ako nedávno na Roland Garros, hoci som to považovala za výnimku a ona si dnes počínala lepšie ako vtedy. Cítila som však, že tá moja hra je jej značne nepríjemná. Menila som rytmus a dobre mi to išlo na returne: bolo dôležité, aby som ich čo najviac dala do hry. Kvalitne som servovala a zvládala som kritické chvíle," rekapitulovala Rybáriková.

Vo štvrtkovom semifinále bude čeliť 23-ročnej španielskej hrdinke Roland Garros 2016 Garbine Muguruzovej-Blancovej (15.), finalistke Wimbledonu 2015. Druhú semifinálovú dvojicu utvorili domáca Johanna Kontová a Američanka Venus Williamsová. V bilancii proti niekdajšej dvojke systému Muguruzovej-Blancovej nasadenej ako štrnástej stojí Rybáriková 2:2, uspela v dosiaľ najčerstvejšej konfrontácii predvlani v júni práve na tráve v Birminghame (6:3, 6:1). Nad 25-ročnou 25. hráčkou hodnotenia Vandeweghovou vedie Slovenka už 3:0. Predtým ju prekonala v roku 2011 v 2. kole na najrýchlejšom povrchu v Birminghame (6:2, 6:1) a v máji na antuke v 1. kole RG 6:1, 6:4.

"Garbine som na tráve pred časom zdolala, teraz to však bude úplne iné. Dnes som ju videla hrať, spravila na mňa výborný dojem. Bude veľmi náročnou protivníčkou. Opäť nebudem favoritka, pokúsim sa užiť si ten súboj," uviedla Rybáriková v úvodnom interview po stretnutí a dodala: "Semifinalistka Magdaléna Rybáriková? Nemôžem tomu uveriť, nie. Musím sa na to vyspať. V tejto chvíli je to neuveriteľné."

Petrom Huberom trénersky vedená Rybáriková oficiálne figuruje na 87. pozícii v systéme k 3. júlu. Držiteľka štyroch singlových trofejí z hlavnej profesionálnej úrovne minulý štvrtok v 2. kole senzačne prekonala českú trojku systému Karolínu Plíškovú 3:6, 7:5, 6:2 z manka setu a brejku. V 1. kole si poradila s Rumunkou Monicou Niculescovou 6:4, 6:1, v 3. kole zdolala Ukrajinku Lesiu Curenkovú 6:2, 6:1, v osemfinále prevýšila chorvátsku kvalifikantku Petru Martičovú 6:4, 2:6, 6:3.

"Určite mi pomôže, že teraz mám deň voľna. Hrala som dvakrát za sebou, bolo to náročné. Trošku si oddýchnem a pozriem si nejaké mužské zápasy, nech sa niečo naučím," s úsmevom skonštatovala Rybáriková.


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA