Rybáriková zabojuje o finále Wimbledonu: V kľúčovom dueli jej verí aj bývalá členka Top 10

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

LONDÝN- Historický postup Magdalény Rybárikovej medzi elitné kvarteto vo Wimbledone veľmi potešil aj bývalú slovenskú tenistku Karinu-Cílekovú-Habšudovú. Podľa jej slov Rybáriková nie je bez šancí ani v štvrtkovom semifinálovom dueli proti Španielke Garbine Muguruzovej Blancovej.

"Dôležité bude, aby sa neuspokojila s tým, že je v semifinále najstaršieho a najslávnejšieho grandslamového turnaja na svete. Muguruzová je veľmi podobná hráčka ako Češka Karolína Plíšková, ktorú Magda zdolala v 2. kole. Na Španielku by mohla platiť Magdina variabilná hra s častou zmenou rytmu, v utorok ňou privádzala do zúfalstva Američanku CoCo Vandewegheovú," povedala štvrťfinalistka Roland Garros z roku 1996.

Rybáriková pred Wimbledonom vyhrala dva turnaje ITF, málokto však tipoval, že v spanilej jazde bude pokračovať aj vo Wimbledone. "Je to úžasný úspech slovenského tenisu. Magda každým zápasom potvrdzuje, že dozrela, na tráve je pre každú súperku veľmi nepríjemná. Je obdivuhodné, ako zvládla prvé grandslamové štvrťfinále v kariére. Proti Muguruzovej by jej mohlo vyhovovať, že nebude favoritka a môže si to užiť."


Tagy: Magdaléna Rybáriková Karina Habšudová

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA