Ohlasy na famóznu Rybárikovú: Semifinále Wimbledonu je neuveriteľné, je to kráľ všetkých grandslamov

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková

LONDÝN - Doplnený súhrn ohlasov osobností na postup slovenskej tenistky Magdalény Rybárikovej do semifinále dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne:

Miloslav Mečíř (kapitán daviscupového tímu SR, semfinalista Wimbledonu 1988, bývalý 4. hráč rebríčka ATP): "Vždy sa veľmi teším, keď sa náš tenista dostane takto ďaleko na veľkom turnaji. Semifinále na grandslamovom turnaji je veľmi cenené a pekné, človek na to spomína aj celý život. To, že zdolala Plíškovú, je bomba. Ďalšie súperky možno nemala až také ťažké, ale určite si to semifinále zaslúži, keď vyradila všetky, ktoré sa jej postavili do cesty. V semifinále ju čaká Španielka Muguruzová-Blancová, čo už bude o čosi ťažšia súperka. Magde sa momentálne darí, ale musí sa dobre pripraviť. Je to pekné po tom jej zranení a operácii kolena. Vidieť, že teraz lepšie vykrýva kurt, viac si verí a celkovo sa dobre pozerá na jej hru. Pred operáciou bola hendikepovaná, počína si výborne. Hovorí sa, že s jedlom rastie chuť, tak uvidíme, čo nám ešte ukáže."

Karol Kučera (semifinalista Australian Open 1998, bývalý 6. hráč rebríčka ATP): "Gratulujem Magde k výsledkom na trávnatých turnajoch, ktoré vyvrcholili skvelou - životnou formou vo Wimbledone. Keďže Magda je skvelý a pokorný človek, zo srdca jej želaám, aby našla v sebe sily na to, aby doniesla domov ´Misu Venus Rosewaterovej´!!! Poďme, Slovensko!"

Dominik Hrbatý (semifinalista Roland Garros 1999, bývalý 12. hráč rebríčka ATP): "Je to úžasný úspech, pre Magdu životný. Semifinále Wimbledonu je neuveriteľné, je to kráľ všetkých grandslamov. Dostať sa tam je snom každého tenistu. Veľmi jej to želám, zaslúži si to. Prajem jej, aby si to užila, takéto pocity nie sú v živote tenistu časté. Športovec na takéto chvíle nezabúda do konca života, žijú s ním. Ak jej vyjde nasledujúci zápas, môže bojovať o titul. Zapísala sa do histórie slovenského tenisu. Verím, že teraz v semifinále predvedie svoj najlepší tenis. Prajem jej, nech má z toho obrovský zážitok, krásnu skúsenosť aj spomienky. Je neskutočné, čo dokázala."

Jana Čepelová (slovenská tenistka, 91. hráčka rebríčka WTA): "Je to neskutočný úspech a sen každej hráčky: dostať sa takto ďaleko na grandslamovom turnaji. Veľmi jej držím palce a prajem, aby ešte pokračovala na Wimbledone ďalej."

Kristína Kučová (slovenská tenistka, 105. hráčka rebríčka WTA): "Sledujem Magdin postup a teším sa, že víťazí. Verím, že môže vyhrať celý Wimbledon."

Karina Cíleková-Habšudová (štvrťfinalistka Roland Garros 1996, bývalá 10. hráčka rebríčka WTA): "Je to úžasný úspech, naozaj neuveriteľné. Toto pred takými 2-3 mesiacmi asi nikto nečakal. Teším sa spolu s Magdou a jej tímom, že dokázala pauzu vyvolanú zdravotnými problémami napokon pretaviť do takýchto výkonov. Tento výsledok je vyústením celej tej úspešnej šnúry založenej na psychickej aj hernej pohode. Dnes bola na kurte výrazne lepšia ako súperka."

Radka Zrubáková (bývalá slovenská tenistka, niekdajšia 22. hráčka rebríčka WTA): "Je to fantastické. Z prvej časti zápasu som videla len útržky, druhú už som sledovala celú. Niekto možno mal obavu, že Magda v nej zaváha, ale ten záver zvládla super spôsobom. Postup do semifinále Wimbledonu je, samozrejme, príjemným prekvapením, ale možno k nemu viedlo práve to, že by to takmer nik nepredpokladal. Keď však človek Magdu dlhšie sledoval, registroval, že si ide to svoje, po zdravotných problémoch si vybrala dobrý sled turnajov, poctivo sa pripravovala a akoby sa prejavil pokoj z toho, že málokto od nej aj vzhľadom na tie ťažkosti ešte čakal čosi zázračné. Podľa mňa sa jej to aj práve z tohto dôvodu napokon podarilo."

Katarína Studeníková (bývalá slovenská tenistka, niekdajšia 31. hráčka rebríčka WTA, osemfinalistka Wimbledonu 1996): "Je to fantastický a prekvapujúci úspech. Videla som Magdin celý zápas proti Češke Plíškovej, ktorý bol plný výborných výmen. Ostatné jej stretnutia na tohtoročnom Wimbledone som nevidela, ale sledujem výsledky. Výborné rozhodnutie bolo, že sa Magda začala rozohrávať na menších turnajoch na tráve, na ktorých si budovala sebavedomie a postupne sa dopracovala až k wimbledonskému semifinále. Myslím si, že má šancu postúpiť ešte ďalej. Držím jej palce!"

Igor Moška (generálny sekretár STZ): "Fantastický úspech Magdy Rybárikovej a jej trénera Petra Hubera! Semifinále Wimbledonu je úžasný úspech aj pre náš tenis a celý slovenský šport. Veľmi sa teším, že Magda Rybáriková pripomenula Miloša Mečířa, ktorý bol doteraz jediný Slovák v histórii v semifinále Wimbledonu. Veľmi Magde želám, aby po finále wimbledonskej juniorky z roku 2006 si tento pocit zopakovala aj v súťaži žien, ale tentoraz s víťazným koncom. Jej aktuálna bilancia na tráve je úchvatná, hrá v úžasnej hernej pohode. Opiera sa o výborný pohyb aj servis. Som veľmi rád, že potvrdzuje svoje mimoriadne nadanie pre hru na tráve. Veľmi sa teším na štvrtok, keď Magda nastúpi proti Španielke Muguruzovej-Blancovej o veľké wimbledonské finále."

Zuzana Kučová (bývalá slovenská tenistka): "Je radosť sledovať Magdinu hru a jej vystupovanie na kurte! Pôsobi veľmi koncentrovane a sebaisto a pritom pokorne. Myslím si, že ju určite uvidíme hrať aj vo finále. Má hru nato aby mohla Muguruzovú-Blancovú zdolať!"

Romana Tabaková (bývalá slovenská tenistka): "Semifinále. Úžasné. Ak Marion Bartoliová vyhrala Wimbledon, prečo nie Magda? Veľmi sa teším."

Matej Beňuš (slovenský vodný slalomár, strieborný medailista z OH 2016 v C1): "Z Magdinho úspechu sa veľmi teším. Poznáme sa a pozorne sledujem jej výsledky. Písal som jej, že jej takto na diaľku držím palce. Po zranení a operáciách sa dostala do výbornej formy, ktorá jej našťastie vydržala aj na Wimbledon."


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA