Obrovský bojovník na Tour de France: Ani dve zlomeniny ho neprinútili odstúpiť!

Jakob Fuglsang
Jakob Fuglsang

PAU - Dánsky cyklista Jakob Fuglsang si z pádu v stredajšej 11. etape Tour de France odniesol dve malé zlomeniny na ľavom zápästí, napriek tomu bude pokračovať v pretekoch. Tridsaťdvaročný jazdec tímu Astana odštartoval vo štvrtok prvú z pyrenejských etáp, v ktorých by mal byť hlavným pomocníkom druhého muža priebežnej klasifikácie Fabia Arua.

Fuglsang spadol spoločne s ďalším vrchárom Astany Dariom Castaldom na občerstvovacej stanici približne 100 km pred cieľom 11. etapy. Castaldo musel s boľavým zápästím z pretekov odstúpiť, Dán nasadol späť na bicykel a pokračoval, ale sťažoval sa na bolesti lakťa a zápästia. Zašiel k vozidlu šéflekárky TdF, kde dostal obstrek. Neskoršie vyšetrenia odhalili dve malé fraktúry. Napriek tomu Fuglsang odstúpiť neplánuje. 


"Je pre nás kľúčom k Fabiovmu víťazstvu. Útoky v horách môžu oslabiť Frooma a tím Sky, pretože ho nemôžu nechať bez povšimnutia," uviedol ešte v stredu dopoludnia o Fuglsangovi športový riaditeľ Astany Giuseppe Martinelli. Aru pred štvrtkovou etapu strácal v celkovom poradí na lídra Frooma 18 sekúnd. Informáciu priniesli portály cyclingnews.com a sport24.co.za.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA