Messi sa teší na spoluprácu s novým trénerom: Chceme získať všetky trofeje

Lionel Messi a Neymar predstavili nové dresy Barcelony
Lionel Messi a Neymar predstavili nové dresy Barcelony

TOKIO - Lionel Messi sa zatiaľ nestretol s novým trénerom futbalistov FC Barcelona Ernestom Valverdem. Španielskeho kouča však u argentínskeho útočníka predchádza veľmi dobrá povesť.

"Naozaj sa teším na návrat a na nového kouča aj realizačný tím. Užijem si nasledujúcu sezónu a budem hrať naplno. Valverde už ukázal svoje trénerské kvality. Každý ročník štartujeme s jasnými cieľmi, pretože sme 'Barca'. Snáď získame všetky trofeje," vyhlásil podľa agentúry DPA Messi. Ten je spoločne s Neymarom, Gerardom Piquem a Ardom Turanom v Japonsku na predstavení nového sponzora barcelonských dresov. Príprava Kataláncov sa začala už v stredu, štvorica sa pripojí po splnení prezentačných povinností.

Päťdesiattriročný Valverde prišiel do FCB z Athletica Bilbao a nahradil Luisa Enriqueho. Ten vo svojom poslednom ročníku na lavičke "blaugranas" nezískal so zverencami španielsky titul ani prvenstvo v Lige majstrov. Barcelona zaostala v najvyššej domácej súťaži za rivalom Real Madrid, vo štvrťfinále LM ju vyradilo Atletico Madrid. Z jedinej trofeje sa radovala v Copa del Rey.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Ernesto Valverde

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA