Trenčín v prvom zápase 2. predkola aktívnejším mužstvom: Remíza s Jehudou Tel Aviv

Jakub Paur z AS Trenčín sa teší po góle Jakub Paur z AS Trenčín sa teší po góle Zdroj: SITA

MYJAVA - Futbalisti AS Trenčín v Myjave remizovali 1:1 s tímom izraelského klubu Bnei Jehuda Tel Aviv vo štvrtkovom prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2017/2018. Pred budúcotýždňovou odvetou v Izraeli (20. júla) je k postupu do 3. predkola po góle na súperovej pôde o niečo bližšie telavivské mužstvo. Žreb 3. predkola sa uskutoční v piatok 14. 7. o 13.00 h vo švajčiarskom Nyone.

Zverenci trénera Martina Ševelu sa pre nevyhovujúci domáci štadión tentoraz nemohli spoľahnúť na dlhodobé skúsenosti s umelou trávou, v úvodnej štyridsaťpäťminútovke však na ihrisku v Myjave podľa predpokladov dominovali a boli aktívnejší; zlyhávali však vo finálnej fáze. Pribrzdil ich gól inkasovaný už v 3. min - po štandardnej situácii sa v šestnástke pohotovo zorientoval litovský ofenzívny univerzál Nerijus Valskis a otvoril skóre. Obraz hry sa nezmenil ani po výmene strán. Trenčania sa dočkali vyrovnania po hodine hry, center Desleyho Ubbinka akrobaticky umiestnil do siete Jakub Paur - 1:1. V 80. min si Izraelčan Maor Kandil pýtal pokutový kop, za simulovanie však dostal druhú žltú a aj červenú kartu. Presilovku mohol v 89. min zužitkovať striedajúci Hamza Čatakovič, v stopercentnej príležitosti však zblízka netrafil medzi tri žrde.

Futbalová Európska liga 2017/2018 - 2. predkolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - štvrtok:

AS Trenčín (SR) - Bnei Jehuda Tel Aviv (Izr.) 1:1 (0:1) - hralo sa v Myjave
Góly: 59. Paur - 3. Valskis, ŽK: 76. Kleščík, 76. Paur - 20. Kandil, 66. Gordana, 69. Valskis, ČK: 80. Kandil (Jehuda Tel Aviv) po druhej ŽK, rozhodoval: Sánchez Martínez (Šp.), 2365 divákov

Zostava Trenčína: A. Chovan - R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, K. Julien - Ubbink, El Mahdioui, Paur - H. Gong (57. Kvocera), Antonio Mance (79. Čatakovič), Beridze

hlasy po zápase (zdroj: Dajto):
Martin Ševela, tréner Trenčína: "Začiatok opäť nebol dobrý, prvá štandardná situácia v tretej minúte, to sa opakuje. Súper samozrejme preukázal svoju kvalitu, bol to vyšší level ako Torpedo Kutaisi. Tento mladý tím potrebuje hrať takéto ťažké zápasy, aby sme mohli napredovať. Samozrejme, škoda toho inkasovaného gólu. V druhom polčase sme to už mali vo svojich rukách, podarilo sa nám streliť aj gól. Boli tam nejaké náznaky šancí, ale súper dobre pracoval v defenzíve. Nebolo pre nás jednoduché sa presadiť v kompaktnej obrane súpera. Je to všetko ešte otvorené, budem aj do odvety pripravení podať čo najlepší výkon. Budeme musieť streliť gól, čo nám velí aj výsledok. Tak budeme pripravovať aj mužstvo. My pôjdeme do Izraela po víťazstvo alebo po taký výsledok, ktorý nám zaručí postup."

Jakub Paur, autor jediného gólu Trenčína: "Myslím si, že zápas mal veľké tempo. Zo začiatku sme si hovorili, že pôjdeme do nich ako prví a chceme streliť prvý gól. V tretej minúte sa nám to hneď rozsypalo, znova po štandardke. Takýchto chýb sa určite musíme vyvarovať. Odvtedy sme boli dominantní, súper sa len zatiahol. Myslím si, že tam boli aj šance ku koncu. Počas celého zápasu sme dreli a dreli, išli sme za víťazstvom. Bohužiaľ, stačilo to iba na jeden gól."

Josef Abuksis, tréner Bnei Jehuda Tel Aviv: "Začali sme dobre. Prvý polčas síce nebol úplne najlepší z našej strany, nevytvárali sme si šance. Je to napokon dobrý výsledok do odvety. Trenčín je dobrý tím, presvedčili sme sa o tom dnes. Toto je len polčas. Bol pre nás iba prvý súťažný zápas v sezóne, môžeme sa zlepšiť."

Viac o téme: AS Trenčín Bnei Jehuda Tel Aviv