VIDEO Veľké nádeje českého hokeja: Trio mladíkov podpísalo zmluvy s klubmi NHL!

Josef Korenář
Josef Korenář

SAN JOSE - Devätnásťročný český hokejový brankár Josef Korenář síce neprešiel draftom nováčikov v zámorskej NHL, napriek tomu už podpísal zmluvu s kubom kanadsko-americkej profilugy San Jose Sharks. Rodák z Pelhřimova dostal šancu ukázať sa v kempe talentov a zástupcov celej organizácie Sharks očaril natoľko, že mu ponúkli kontrakt. Uplynulú sezónu odchytal v súťaži USHL v tíme Lincoln Stars, teraz sa pokúsi "prehrýzť" do NHL cez farmársku AHL v družstve San Jose Barracuda.

Českí hokejoví mladíci Martin Nečas a Filip Chytil majú vo vrecku nováčikovské kontrakty v kluboch NHL. Osemnásťročný útočník Nečas, ktorý v uplynulej sezóne získal český titul s Kometou Brno, podpísal zmluvu na tri roky s Carolinou Hurricanes.

Ešte o rok mladší Chytil doteraz pôsobil v Zlíne, na spolupráci sa dohodol s tímom New York Rangers. Obaja mladíci upútali skautov zámorskej profiligy natoľko, že si ich kluby vybrali už v 1. kole júnového draftu. Carolina po Nečasovi siahla na dvanástej pozícii, "jazdci" Chytila z 21. miesta.


Tagy: Martin Nečas Josef Korenář Filip Chytil

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Karel Málek/Juniorský hokej; Video: Youtube

DISKUSIA