Črtá sa návrat niekdajšej hviezdy Borussie: Aubameyangova budúcnosť v Dortmunde neistá!

Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang

DORTMUND - Nemeckému futbalovému klubu Borussia Dortmund dochádza trpezlivosť so špekuláciami o odchode Pierra-Emericka Aubameyanga. O 28-ročného gabonského reprezentanta sa zaujímajú londýnska Chelsea či AC Miláno. Oficiálnu ponuku však do Nemecka neposlal ani jeden z nich.

Problémom môže byť vysoké odstupné - Borussia za svojho elitného útočníka žiada 80 miliónov eur. "Zatiaľ sme nedostali konkrétnu ponuku. Počkáme ešte pár dní, ale už nie dlho. Osobne preferujem jeho zotrvanie, ale na svete je pár klubov, ktoré by si ho mohli dovoliť," povedal pre periodikum Welt am Sonntag výkonný riaditeľ westfálskeho tímu Hans-Joachim Watzke. Aubameyang počas štyroch sezón v Dortmunde nastúpil na celkovo 189 zápasov a strelil 120 gólov, v ostatnom ročníku I. bundesligy sa s 31 zásahmi stal najlepším ligovým strelcom.

Zatiaľ čo Aubameyangova budúcnosť v Dortmunde ostáva neistá, "žlto-čierni" sa môžu pomaly tešiť na návrat Maria Götzeho do súťažného diania. Dvadsaťpäťročný stredopoliar sa vrátil do Borussie minulý rok po troch sezónach v Bayerne Mníchov. V marci tohto roka mu však diagnostikovali myopatiu - metabolické ochorenie, ktoré napáda svalové vlákna. Choroba ho vyradila na zvyšok sezóny. Zdá sa však, že Götze patálie prekonal, keď v sobotu v 62. minúte nastúpil v prípravnom stretnutí s japonským klubom Urawa Reds. Pre nemeckého reprezentanta to bol prvý zápas od februára. "Posledných päť mesiacov sme boli v kontakte a o jeho stave vieme všetko. Teraz ide všetko správnym smerom a z toho sme šťastní. Ak bude Mario v poriadku, bude jedným z našich najdôležitejších hráčov," uviedol Watzke.


Tagy: Borussia Dortmund Mario Götze Pierre-Emerick Aubameyang

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Youtube

DISKUSIA