VIDEO plné emócií: Šampión Federer sa pri pohľade na Mirku a deti neubránil slzám

Rodinka Rogera Federera
Rodinka Rogera Federera

LONDÝN - Švajčiarsky tenista Roger Federer získal rekordný ôsmy wimbledonský titul. Vo finále dvojhry si ako nasadená trojka poradil s turnajovou sedmičkou Chorvátom Marinom Čiličom hladko 6:3, 6:1, 6:4. V historických tabuľkách sa odpútal od Američana Petea Samprasa, ktorý na tráve All England Clubu triumfoval sedemkrát. Pre Federera je to už rekordná 19. grandslamová trofej, druhá v tomto roku. V januári nenašiel premožiteľa na Australian Open v Melbourne.

"V rokoch 2014 a 2015 som vo finále prehral s Novakom Djokovičom, no stále som veril, že to ešte vyjde. Na wimbledonskom centri je to oslava tenisu, býva tu vždy vypredané a diváci vedia vytvoriť skvelú atmosféru. Som rád, že môj rekordný triumf videli aj moji malí chlapci, aj keď vo veku troch rokov ešte ťažko rozumejú, čo sa tu deje. Myslia si asi, že to je nejaké ihrisko. Je to krásny moment pre celú moju rodinu. Ďakujem môjmu tímu i celému Švajčiarsku. Dúfam, že o rok sa vrátim a budem obhajovať titul," povedal Federer v pozápasovom interview. 

Práve pohľad na slovenskú manželku Mirku a svoje krásne deti Federera dohnal k slzám šťastia. Za svoj výkon si odnesie prémiu 2,2 milióna libier brutto a 2000 bodov do svetového rebríčka, v ktorom sa v pondelok posunie z piateho na tretie miesto. Zdolaného 28-ročného hrdinu rovnako cenných newyorských US Open 2014 Čiliča uteší 1,1 milióna libier pred zdanením a 1200 bodov, k 17. júlu zostane na 6. pozícii. 


Tagy: Roger Federer Marin Čilič Mirka Federer

Zdroj:
TASR, SITA, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA