Sagan po vyhadzove na Tour opäť šokuje: Rozhodcovia sa na neho úplne vykašľali!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA - Už sú to dva týždne, čo sa slovenský cyklista Peter Sagan nedobrovoľne porúčal z prestížnych pretekov Tour de France, no pocit krivdy v ňom stále pretrváva. Povedal to aj v najnovšom rozhovore pre belgickú televíziu VTM.

Dvojnásobného majstra sveta poslali rozhodcovia domov po tom, ako ho označili za zodpovedného za pád Marka Cavendisha v šprintérskom závere utorkovej 4. etapy z Mondorf-les-Bains do Vittelu. Britský jazdec taktiež skončil účinkovanie na pretekoch, pretože utrpel zlomeninu lopatky.


Tourminátor má však na tvrdý trest vlastný názor. "Pochopiteľne som si urobil niekoľko analýz. Akceptujem, že už nie som na pretekoch, neakceptujem ale rozhodnutie, ktoré urobila jury. Myslím si, že ide o veľké pochybenie," povedal pre spomínanú televíziu.

Za nepochopiteľné taktiež považuje fakt, že Cavendish tím Dimension Data dostal možnosť sa k celej nepríjemnej udalosti vyjadriť. Na názor žilinského rodáka sa však nikto nepýtal. "Chcel by som povedať, že som síce von z pretekov, ale jury so mnou nikdy nehovorila. Ani raz ma nepožiadala o vysvetlenie," hneval sa Sagan a pokračoval: "Jednoducho mi povedali, že som si počínal zle a bol som násilný. To je zlé, keď vám povedia, že ste násilný, keď ste nič zlé neurobili."

"Toto nemôžem akceptovať, pretože som nič zlé nespravil," ešte raz zopakoval svoje rozhorčenie z diskvalifikácie dvadsaťsedemročný cyklista.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA