Majiteľ Sampdorie sa ostro pustil do Juventusu: Jednanie s českým supertalentom je fraška!

Patrik Schick
Patrik Schick

RÍM - Majiteľ Sampdorie Janov Massimo Ferrero označil prístup Juventusu k prestupu českého útočníka Patrika Schicka za frašku. Turínskému klubu, ktorý váha s podpisom zmluvy, pretože lekárska prehliadka u dvadsaťjedenročného futbalistu odhalila zdravotné ťažkosti, dokonca pohrozil, že hráča pokojne predá niekomu inému.

Schick sa prvej zdravotnej prehliadke podrobil na konci júna, ale na dokončenie prestupu zatiaľ nedošlo kvôli údajným nezrovnalostiam srdcových testov. To však Ferrero striktne odmietol. "Je to fraška. Schick nie je zdravý. On je úplne zdravý," vyhlásil v rozhovore pre janovský denník Il Secolo XIX.

Minulý týždeň sa Schick v Turíne podrobil ďalšej kontrole a talianske médiá začali špekulovať o tom, že by českého reprezentanta šesťnásobný obhajca titulu radšej priviedol na hosťovanie. 

"To, čo našli, je na úrovni nádchy. Ak Juventus z prestupu vycúva, predáme Schicka do iného zo štyroch klubov, ktoré o neho prejavili záujem," pridal Ferrero. "Čo sa týka možného hosťovania, tak z existujúcej dohody neuhneme ani o milimeter," vyhlásil majiteľ Sampdorie, kam Schick prišiel vlani v lete zo Sparty. Za janovský celok potom v talianskej lige nastrieľal jedenásť gólov a Juventus za neho mal údajne zaplatiť 30,5 milióna eur.

"Ten chlapec je zdravý, môže hrať, akurát teraz musíme riešiť, kto začal šíriť špekulácie, ktoré môžu ohroziť jeden z najväčších talentov európskeho futbalu. Ale dosť rečí. Kto je chorý, je chorý, a kto je zdravý, je zdravý. A Schick je úplne zdravý a žiadny problém neexistuje," vyhlásil Ferrero.


Tagy: Juventus Turín Sampdoria Janov Patrik Schick

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK
Foto:
juventus.com

DISKUSIA