VIDEO Tourminátorovi nedá spať iba jedna vec: Toto jednoducho neviem stráviť!

Peter Sagan
Peter Sagan

BRATISLAVA/MONAKO - Slovenský fenomén na dvoch kolesách je už vyše dvoch týždňov mimo najprestížnejších cyklistických pretekov Tour de France. Sagana okamžitým verdiktom jury diskvalifikovali z pretekov po kontroverznej kolízii s Markom Cavendishom. Spomalené zábery síce preukázali Saganovu nevinu, ale už bolo neskoro. S tvrdým rozhodnutím už nič nespravil ani jeho zamestnávateľ Bora-Hansgrohe. 27-ročný cyklista s odstupom času povedal, čo ho stále trápi.

Ako už avizoval pred začiatkom sezóny, všetko podriaďoval práve francúzskym pretekom. "Celú svoju prípravu som sústredil na Tour de France a teraz som namiesto francúzskych cestách tu doma v Monaku. Aj keď sme stále vo Francúzsku, nie je to to isté. Prvý raz mi nezostáva nič iné ako sledovať televíziu. Má to niečo do seba," povedal pre nemeckú televíziu ZDF. 


Aj keď sa žilinský rodák zmieril s faktom, že bol diskvalifikovaný neprávom, jednej veci stále nechápe: "Nerozumiem, ako mohli vyniesť ortieľ tak rýchlo. To je to, čo jednoducho neviem stráviť. Ale už na to nemyslím, som tu v Monaku, máme tu krásne počasie a život ide ďalej."

Dvojnásobný majster sveta si uvedomuje, že s tvrdým verdiktom nič neurobí a nemá to ani zmysel riešiť ďalej. "Jednoducho nemôžem ísť hlavou proti múru. To je všetko, čo k tomu môžem dodať," povedal Tourminátor.

Svoj charakter ukázal, keď povedal, že zelený dres praje svojmu najväčšiemu konkurentovi Marcelovi Kittelovi. "Zaslúži si to. Veľa bojoval pre ten dres. Ak zvládne ďalšie náročné horské etapy, tak bude v Paríži v zelenom," dodal Peter Sagan. Kittel však nedosiahne vytúžený zelený dres, pretože v stredu nedokončil 17. etapu pre pád a na prestížnom podujatí predčasne skončil. Do zeleného dresu sa tak obliekol Austrálčan Michael Matthews.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
športky
Foto:
TASR; Video: RTVS

DISKUSIA