Futbalové dejiny sa otriasajú v základoch: Neymar to už pred spoluhráčmi netajil!

Hráč Barcelony NeymarHráč Barcelony Neymar Zdroj: TASR

PARÍŽ - Schyľuje sa k najdrahšiemu prestupu vo futbalovej histórii.

Brazílsky útočník Neymar plánuje opustiť FC Barcelona a túži po prestupe do Paríža Saint-Germain. Katarskí majitelia PSG údajne súhlasili, že Kataláncom vyplatia prestupovú klauzulu, ktorá v prípade Neymarovej zmluvy s Barcou činí 222 miliónov eur. Brazílčan by sa tak stal najdrahším futbalistom v histórii.

Francúzsky denník Le Parisien informoval, že Neymar už viacerým spoluhráčom v Barcelone oznámil, že plánuje odchod do Paríža. Tam je pre neho pripravený kontrakt s ročným platom 40 miliónov eur, čím by sa 25-ročný útočník stal najlepšie plateným futbalistom na svete. Terajším rekordérom v tejto štatistike je Argentínčan Carlos Tevez, ktorý v čínskom klube Šanghaj Shenhua poberá 35,75 milióna eur za sezónu.

Brazílské periodikum GloboEsporte napísalo, že Neymar sa o prestupe bavil aj s krajanmi Marquinhosom, Lucasom Mourom, Thiagom Silvom a Danim Alvesom - všetci aktuálne obliekajú dres PSG.

Podľa španielskych médií jeho odchod do Paríža dáva zmysel, pretože po tom, ako nedávno predĺžila zmluvu v Barcelone najväčšia hviezda tímu Lionel Messi, Neymar už naďalej nechce hrať popri Argentínčanovi len druhé husle a sám túži po líderskej pozícii v inom mužstve.

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Paríž Saint-Germain
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy