Morata zamával Realu a prestúpil do Chelsea: Toto je najlepší klub na svete!

Álvaro MorataÁlvaro Morata Zdroj: Twitter Chelsea FC

LONDÝN - Španielsky futbalový reprezentant Álvaro Morata sa definitívne dohodol na prestupe z Realu Madrid do Chelsea Londýn.

Transfer v piatok potvrdila oficiálna internetová stránke jeho nového zamestnávateľa. "Álvaro preukázal najvyššiu úroveň kvality. Bude veľkým prínosom pre tím," povedal športový riaditeľ Chelsea Michael Emenalo.

Finančné podrobnosti dohody nezverejnili. Podľa BBC zaplatia Londýnčania Realu odstupné minimálne 60 miliónov libier. Dvadsaťštyriročný útočník sa už počas víkendu môže pripojiť k svojmu novému tímu, ktorý je momentálne na sústredení v Singapure.

"Toto je najlepší klub na svete a Antonio Conte je jedným z najlepších trénerov. Som šťastný, že s ním budem spolupracovať," povedal pre Sky Sports Morata.

Ten odchádza zo španielskej metropoly druhý raz, v lete 2014 ho kúpil taliansky Juventus Turín. Po dvoch sezónach v drese "starej dámy" sa však vrátil naspäť. V uplynulej sezóne zväčša plnil rolu žolíka z lavičky. Napriek tomu bol s 20 presnými zásahmi druhým najlepším strelcom mužstva po Cristianovi Ronaldovi (42).

Viac o téme: Chelsea Londýn Real Madrid Álvaro Morata
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter Chelsea FC
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy