VIDEO Dempsey vystrelil USA postup do finále: Vrátil som sa po dvoch operáciách srdca a stále hrám

Clint Dempsey sa raduje z góluClint Dempsey sa raduje z gólu Zdroj: ussoccer.com

ARLINGTON - Futbalisti USA sa prebojovali do finále majstrovstiev Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku. V domácom prostredí v Arlingtone zdolali v semifinále Kostariku 2:0 gólmi Jozyho Altidora a Clinta Dempseyho. V súboji o titul na CONCACAF Gold Cupe sa stretnú v Santa Clare s lepším z dvojice Mexiko - Jamajka.

Mužom zápasu bol Dempsey, ktorý v 72. minúte pripravil Altidorovi úvodný presný zásah a o desať minút neskôr sám skóroval z priameho kopu. Bol to pre neho 57. gól v národnom tíme, čím sa vyrovnal streleckému reprezentačnému rekordérovi Landonovi Donovanovi. Dempsey má na konte 136 štartov v najcennejšom drese, viac zápasov za USA odohrali iba Cobi Jones (164) a Donovan (157).

"Žijem si svoj sen. Dokázal som sa vrátiť po dvoch operáciách srdca a stále som schopný hrať na tejto úrovni. Som veľmi šťastný," citovala 34-ročného Dempseyho agentúra AP.