Hviezda Golden State s mega lukratívnym kontraktom: Som šťastný, že môžem byť líder tímu

Hráč Goldenu State Warriors Stephen CurryHráč Goldenu State Warriors Stephen Curry Zdroj: TASR

OAKLAND - Basketbalový rozohrávač Stephen Curry podpísal nový päťročný kontrakt so svojím klubom Golden State Warriors v hodnote 201 miliónov amerických dolárov. Američan sa tak stal najdrahším hráčom NBA od čias, keď James Harden predĺžil zmluvu s úradujúcim majstrom Houston Rockets za 228 miliónov.

V dávnejšej minulosti podceňovaný basketbalista, ktorý bol draftovaný v roku 2009 zo siedmej pozície, presvedčil o svojich schopnostiach všetkých pochybovačov. Dvojnásobný víťaz NBA (2015, 2017) i dvakrát najcennejší hráč zámorskej profesionálnej basketbalovej ligy (2015, 2016), si štyrikrát zahral v tíme All-star (2014 - 2017). V uplynulej sezóne patril medzi najlepšie zarábajúcich s 12 miliónmi dolárov, keď v play-off dosiahol v priemere 28,1 bodu, 6,7 asistencie a 6,2 doskoku. Odteraz si príde v každom ročníku na 40 miliónov dolárov.

"Som jednoducho šťastný, že môžem byť líder tímu, ktorý chápe vytýčené ciele. A robí všetko pre to, aby šiel najsprávnejšou cestou," vyslovil sa nedávno dvadsaťdeväťročný basketbalista.

Ďalšou prestupovou správou z klubu je, že aj Kevin Durant podpísal novú zmluvu s Golden State Warriors na dva roky v hodnote 53 miliónov dolárov.

Viac o téme: Golden State Warriors Stephen Curry
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články