Phelps sa tentokrát ovácií nedočkal: Fanúšikovia ho po dueli so žralokom zasypali kritikou!

Michael Phelps si zmeral plavecké sily so žralokom
Michael Phelps si zmeral plavecké sily so žralokom

NEW YORK - Najdekorovanejší olympionik všetkých čias americký plavec Michael Phelps objasnil v utorok prostredníctvom live videa na sociálnej sieti facebook svoj nedeľný súboj so žralokom belasým, ktorý absolvoval v rámci špeciálnej epizódy populárneho programu Shark Week americkej televíznej stanice Discovery Channel. Fanúšikovia 32-ročného plaveckého šampióna po nedeľnej premiére zasypali kritikou.

Väčšina z nich očakávala priamy súboj s morským predátorom, napokon sa dočkali len simulovaných pretekov. Phelps sa na sociálnej sieti obhajoval, že žralok nepláva v rovnej línii a podotkol, že súboj bok po boku by aj tak nebol reálny. Takisto stihol dodať, že už pred nedeľnou premiérou epizódy avizoval, že nepôjde o reálny súboj.

Tvorcovia programu vypočítali žralokov čas na základe pozorovania jeho honby za korisťou, kde na 100 m dosiahol čas 36,1. Na základe toho neskôr vytvorili jeho avatar, ktorý v simulácií súťažil s Phelpsom. Dvadsaťtrinásobný olympijský víťaz vytvoril svoj čas na otvorenom mori pri pobreží Južnej Afriky. Podmienky mal oproti tým, na ktoré bol zvyknutý, sťažené. Voda dosahovala teplotu približne 13 stupňov, teda o 24 menej než má bežne v olympijskom bazéne. Phelps navyše neplával svojim obľúbeným motýlikom, ale imitoval pohyby žraloka. "Nepáči sa mi, keď získam len striebornú medailu, ale jednu darujem žralokovi bielemu," zavtipkoval do kamery Phelps.


Tagy: Michael Phelps Shark Week

Zdroj:
SITA
Foto:
theinertia.com; Video: Discovery Channel

DISKUSIA