FOTO+VIDEO Hotová eufória! Sagan po šiestich rokoch dorazil na preteky Okolo Poľska

Peter Sagan je už v Poľsku
Peter Sagan je už v Poľsku

KRAKOV - Slovenský dvojnásobný majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan neskrýval nadšenie na piatkovej tlačovej konferencii v Krakove pred začiatkom 74. ročníka pretekov Okolo Poľska. Dvadsaťsedemročný člen nemeckého tímu Bora-Hansgrohe zavítal na toto podujatie naposledy pred šiestimi rokmi a odniesol si celkové víťazstvo, čo bolo v tom čase jeho najväčším úspechom v kariére.

Rodák zo Žiliny vtedy triumfoval s náskokom 6 sekúnd pred írskym vrchárom Danielom Martinom, tretí bol s mankom siedmich sekúnd Talian Marco Marcato. Preteky finišovali etapou v Krakove, kde odštartuje tohtoročná edícia.

"V poslednej etape som v šprinte prehral s Marcelom Kittelom, bol som druhý. Bolo to však pre mňa niečo výnimočné, dosiahol som najväčšie víťazstvo v dovtedajšej kariére. Som rád, že tu znovu môžem byť, Poľsko mi chýbalo. Myslím si, že sú pred nami veľmi dobré preteky. Cyklistika je v Poľsku populárna, navyše nie som ďaleko od domova, čo určite pritiahne množstvo slovenských fanúšikov," citoval Petra Sagana portál eurosport.onet.pl.

Peter Sagan sa do Poľska vrátil aj preto, aby si vyplnil dieru v programe po vylúčení z tohtoročnej Tour de France. Sagana diskvalifikovali 4. júla po štvrtej etape, keď sa v záverečnom špurte vo Vitteli dostal do kontaktu s Markom Cavendishom, ktorý spadol a zlomil si pravú lopatku.

Okolo Poľska 2017 bude pozostávať zo siedmich etáp, štartuje sa v sobotu 29. júla etapou v Krakove, v piatok 4. augusta je na programe záverečný siedmy diel v Tatranskej Bukovine blízko slovenských hraníc.


Tagy: Peter Sagan Okolo Poľska

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Tour de Pologne; Video: Facebook Tour de Pologne

DISKUSIA